• پریسا مهدوی
  • ۲۱ بهمن, ۱۳۹۸
  • اخبار

خبرهای جدید گویای این هستند که از این پس تازه واردان و مهاجران جدید می توانند در شهر کوچک Vernon واقع در استان بریتیش کلمبیا درخواست اقامت دائم کانادا ارائه دهند. شهر Vernon چهارمین شهری است که از اول فوریه سال جاری شروع به پذیرش درخواست های واصله از طریق پایلوت ماجرت به مناطق شمالی و روستایی کانادا (RNIP) کرده است. این برنامه مهاجرتی تا فوریه ۲۰۲۲ باز خواهد بود.

جوامع زیر هم اکنون از طریق این پایلوت مهاجرتی درخواست می پذیرند:

Brandon, Manitoba

    Altona/Rhineland, Manitoba

    Sault Ste. Marie, Ontario

    Vernon, B.C

گفتنی است این پایلوت برای مرتبط کردن کارگران خارجی و کارفرمایان کانادایی در مناطقی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند راه اندازی شده است. متقاضیان باید دارای پیشنهاد شغل تمام وقت و دائمی در یکی از جوامع شرکت کننده در این پایلوت باشند. مجموعا ۱۱ جامعه یا community در این برنامه شرکت دارند. جوامع زیر هنوز شروع به پذیرش درخواست ها نکرده اند:

North Bay, Ontario

    Sudbury, Ontario

    Timmins, Ontario

    Thunder Bay, Ontario

    Moose Jaw, Saskatchewan

    Claresholm, Alberta

    West Kootenay (Trail, Castlegar, Rossland, Nelson), British Columbia

درخواست اقامت دائم از طریق Vernon

برای ارائه درخواست از طریق RNIP شهر Vernon متقاضیان باید دارای شرایطی باشند. از جمله اینکه دانش زبان انگلیسی یا فرانسه آنها معادل نمره CLB 5 یا بالاتر باشد. همه متقاضیان باید پروفایل خود را در صفحه وبسایت شهر Vernon تکمیل کنند. متقاضیان بر اساس سیستم جامع رتبه بندی شهر Vernon رتبه بندی می شوند. درست مانند سیستم اکسپرس انتری فدرال در اینجا هم متقاضیان بر اساس عوامل سرمایه انسانی امتیازدهی می شوند.

متقاضیان در زمینه هایی نظیر سن، زبان و داشتن ارتباطات در Vernon امتیاز می گیرند. داشتن سابقه تحصیل، کار و یا خرید ملک در Vernon امتیاز متقاضی را افزایش می دهد. همچنین سفر به جامعه ی Vernon، یا داشتن گواهینامه رانندگی کانادایی یا قوم و خویش و ارتباطات در Vernon می تواند امتیاز متقاضی را افزایش دهد. همچنین مبلغ دستمزد متقاضی هم می تواند بر امتیاز او تاثیرگذار باشد.

وقتی این شرایط رعایت شد، پروفایل ها وارد صف انتظار می شوند. یک کمیته تا روز آخر هر ماه درخواست ها را پذیرش می کند. این کمیته در هر ماه ۱۰ توصیه به متقاضیانی که بهتربن تناسب را بر اساس سیستم امتیازدهی Vernon دارند پیشنهاد می کند. اگر متقاضی توصیه ای دریافت نکند دوباره به مدت سه ماه پس از تاریخ درخواست به صف انتظار اکسپرس انتری باز خواهد گشت. پس از گذشت سه ماه درخواست رد خواهد شد و متقاضی دوباره می تواند درخواست ارائه کند.

شهر Vernon مجاز است سالانه ۱۰۰ توصیه ارائه کند. متقاضیان باید پیشنهاد شغل داشته باشند و دستمزد ساعتی شان هم حداقل ۲۵ دلار کانادا باشد. همچنین افرادی که در حال حاضر مشغول تحصیل، کار و یا سکونت در Vernon هستند نیازی به داشتن شرط دستمزد ندارند.

علاوه بر این متقاضیانی که خارج از کانادا درخواست خود را ارائه داده اند باید مصاحبه ای بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه را از طریق ویدئو کنفرانس انجام دهند. متقاضیانی که در حال حاضر در Vernon هستد نیز باید طبق صلاحدید کمیته مزبور در مصاحبه حضوری شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *