• پریسا مهدوی
  • ۲۵ اسفند, ۱۳۹۸
  • اخبار

جاستین ترودو خود را قرنطینه کرد

در حال حاضر ۱۰۳ مورد کرونای تایید شده در کانادا گزارش شده است. در جدیدترین خبرها آمده است که خانم سوفی گرگوار ترودو همسر نخست وزیر کانادا جاستین ترودو، اواخر روز چهارشنبه پس از سخنرانی در بریتانیا نشانه های خفیف کرونا را از خود بروز می داد. علائم مزبور پس از بازگشت از لندن شبیه آنفولانزا بوده اند. البته از چهارشنبه تا کنون علائم برطرف شده اند. این زوج در حال حاضر در خانه قرنطینه هستند تا نتایج آزمایششان آماده شود. البته لازم به ذکر است شخص آقای ترودو فاقد علائم بیماری است.

آقای ترودو به توصیه پزشک فعالیت های روزمره خود را البته با احتیاط فراوان در پی گرفته و از خانه به صورت دورکاری کار خود را ادامه می دهد. گفتنی است طی روزهای اخیر تنی چند از سیاستمداران سراسر جهان پس از تماس با ویروس کرونا خود را قرنطینه کرده اند. اما آقای ترودو یکی از اولین سیاستمداران ارشد جهان است که موارد احتیاطی را مو به مو رعایت کرده است. رئیس جمهور مغولستان که در ماه فوریه سفری به چین داشته است اخیرا پس از یک قرنطینه ۱۴ روزه به سر کار خود برگشته است.

آقای ترودو قرار بود طی دو روز آتی در اتاوا جلساتی را با نخست وزیران استان های مختلف کانادا داشته باشد. با اوضاع به وجود آمده این جلسات تا اطلاع ثانوی برگزار نمی شوند؛ آقای ترودو در عوض با تلفن به گفتگو با همتایان استانی خود می پردازد و موضوع بحث حول محور واکنش کانادا به پندمی کرونا خواهد بود. آقای ترودو همچنان به صورت دورکاری و از طریق تلفن به صحبت با سیاستمداران ارشد جهان و کمیسیون ویژه مبارزه با کویید ۱۹ خواهد پرداخت.

گفتنی است یکی دیگر از رهبران حزب فدرال کانادا به نام آقای Jagmeet Singh روز پنجشنبه گفته است که به خاطر کسالت در خانه مانده است گرچه پزشکان به او گفته اند که علائم ناخوشایندی اش با علائم کرونا بی ارتباط است.

وضعیت کرونا در کانادا

همانطور که اعلام شد، در حال حاضر ۱۰۳ مورد تایید شده از کرونا در استان های بریتیش کلمبیا، انتاریو، آلبرتا، کبک و منیتوبای کانادا گزارش شده است. گفتنی است تنها یک مورد مرگ بر اثر کرونا در کانادا تا کنون گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *