مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس دراستان های British Columbia, Saskatchewan, Manitoba
قابل توجه افردی که مایلند با خرید کل یا بخشی از یک بیزنس موجود و فعال در یکی  از استان های بی سی، مانیتوبا و یا ساسکاچوان بدون از دست دادن سرماایه و در کوتاهترین زمان ممکن به کانادا مهاجرت کنند:
– به دلیل بسته بودن و عدم پذیرش پرونده سرمایه گذاری فدرال و کبک درشرایط حاضر، مسیر طلایی آریا خوشبختانه موفق شد ه است که با تلاش فراوان بیزینس هایی را که بر اساس استانداردهای اداره مهاجرت استان های مذکور واجد شرایط می باشند را شناسایی و به علاقه  مندان  معرفی  کند: لذا بواسطه این برنامه متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت دراین استان ها را دارند ، می توانند با سرمایه گذاری در هر کدام ازبیزنس های موجود در این لیست ، واجد شرایط مهاجرت به این استان ها شوند.
توضیح این كه بیزنس ها ی واجد شرایط محدود به این لیسست نمی باشند و تعداد و انواع بیشتری از بیزنس های سود اور واماده فروش در این استا ن ها را در بر میگیرد. این لیست در  تاریخ ۲۷ اگوست ۲۰۱۲ تهیه و تنظیم شده  است و با گذشت زمان ممکن است بیزنس های موجود، از مارکت خارج شده ولیست معتبر نباشد.
متقاضی می بایست:
۱. تجربه  مدیریت یک شرکت یا مالکیت و مدیریت یک واحد تجاری را به مدت حداقل ۲ سال طی ۵ سال اخیر دارا باشد
۲. حداقل دارایی ۳۵۰،۰۰۰ دلار را دارا باشند
۳.  حداقل  به میزان  ۱۵۰،۰۰۰ دلار کانادا، در یکی از بیزینس های لیست شده  درزیریا هر بیزنس واجد شرایط دیگر(از نظر اداره مهاجرت) سرمایه گذاری کند
۴. تعهد به مدیریت و حضور مستقیم در کسب و کار خریداری شده را بدهند
۵. تعهد به زندگی در استان مربوطه را بدهند.
بیزنس های واجد شرایط برای مهاجرت به ساسکاچوان:
 • متل در ساسکاچوان با ۲۲ اتاق،رستوران وباربه همراه یک سوئیت بری اقامت مالک برای فروش به قیمت ۴۰۰،۰۰۰۰دلارکانادا.
 • هتلی در ساسکاتون مرکز استان ساسکاچوان با ۳۷ اتاق ،رستورانی بزرگ به قیمت ۹۹۰،۰۰۰ دلار کانادا.
 • متل در ساسکاچوان با ۶ ااتاق،رستوران و بار به قیمت ۲۵۰،۰۰۰ دلار کانادا
 • کافی شاپ از یک فرنچایز در ساسکاتون۳۹۹۰۰۰ لار کانادا
 • رستوران و بار رر سسکاتون به قیمت ۳۵۰،۰۰۰ دلار کاناددا
 • ۸۸۲ ایکر زمین کشاورززی فعال با یک خانه ۳ اتاق خوابه واقع در ان، در ساسکاچوان به قیمت ۷۵۲،۰۰۰۰۰ دلار کانادا
بیزنس های واجد شرایط برای مهاجرت به مانیتوبا:
 • کارخانه تولید و توزیع اب معدنی در منیتوبا به قیمت ۲۸۰،۰۰۰ دلار کانادا
 • رستوران فست فود در منیتو با ، فقط بیزنس بدون ملک به قیمت ۱۳۰،۰۰۰ لار کانادا
 • نانوایی و شیرینی پزی در منیتوبا با ملک ۵۰۰،۰۰۰ دلار کانادا
 • پمپ بنزین و سوپر مارکت در یک ساعتی جنوب وینی پگ در منیتو با ۷۳۹،۰۰۰دلار با ملک
 • رستوران در وینی پگ فقط بیزنس به قیمت ۱۵۰،۰۰۰ دلار
 • یک مجموعه کشاورزی و دام پروری به وسعت ۷۲ ایکر در هانور مانیتوبا شامل ۳۰ ایکر تاسیسات دام پروری با گنجایش ۱۰۰۰ راس گاو و گو سفند به قیمت $۲۵۹،۰۰۰
 • پمپ بنزین و سوپر مارکت درچمبرلین مانیتوبا به قیمت ۴۰۰،۰۰۰دلار کانادا
بیزنس های واجد شرایط برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا:
 • سرای مراقبت از سالمندان واقع در ونکوور ایلند با ۸۰۰۰ اسکور فیت زیر بنا در زمینی به وسعت۲ایکر حدود ۸۰۰۰متر مربع به قیمت ۱،۹۰۰،۰۰۰ دلار کانادا
 • سرای مراقبت ازسالمندان و اقع در کارن بروک بی سی با۴۰۰۰ اسکور فیت زیر بنا به قیمت ۴۹۵،۰۰۰ دلار کانادا
 • زمین کشاورزی به مساحت ۲۰ ایکر حدود ۸۰،۰۰۰ متر مربع در سالمون ارم بی سی به قیمت ۱۹۹،۰۰۰ دلار کانادا
 • زمین کشاورزی به مساحت ۳ ایکر معادل ۱۲۰۰۰ متر مربع در ریور فرانت بی سی به قیمت۱۲۹،۰۰۰ دلار کانادا
خرید واحد تجاری برای افراد خارجی
از نظر قوانین کانادا خرید واحد های تجاری برای افراد خارجی بلا مانع است؛ خرید یا تأسیس واحدهای تجاری پیچیدگی های زیادی دارد. به عنوان مثال سودآوری بودن واحد تجاری،دریافت مجوز های مورد نیاز ،چگونگی  مدیریت واحد تجاری مواردی هستند که باید از انها مطلع بود. در ضمن ممکن است به خاطر ماهیت برخی ازواحد تجاری به افراد خارجی اجازه سرمایه گذاری در ان هاداده نشود.  یا آنکه میزان سرمایه گذاری آنها محدود باشد مثلا افراد خارجی اجاززه خرید بیش از ۳۳ ٪ از  سهام بیزنس را نداشته باشند. قوانین مختلفی در سطح فدرالی، استانی و حتی شهری بر مسأله خرید و فروش واحدهای تجاری حکم فرماست. معمولا برای خرید واحد های تجاری لازم است که علاوه بر داشتن یک نماینده معتمد، از همکاری یک  وکیل رسمی کانادایی و یک حسابدار قسم خورده کانادایی استفاده کنید .
آیا فرد خارجی قادر به دریافت وام تجاری میشوند یا خیر؟
گرفتن وام برای واحد های تجاری کار آسانی نیست گاه افراد ساکن کانادا هم برای گرفتن این گونه وام ها مشکلاتی را دارند. به طور معمول برای گرفتن وام باید پیش از هر چیز یک طرح تجاری (طرح توجیهی) Business Plan حرفه ای تهیه کرد تا بانک با درخواست متقاضی موافقت کند. درصد وامی که می توان برای واحد های تجاری گرفت به طور معمول نسبت به کل سرمایه گذاری محدود است. در موارد نادر ممکن است بتوان ۶۵ درصد یا بیشتر را وام گرفت اما برای اکثر افراد حداکثر وامی که می توان گرفت کمتر از ۵۰ درصد میزان سرمایه گذاری کلی است. از آنجا که اغلب افراد خارجی سابقه سرمایه گذاری در کانادا را ندارند برای گرفتن وام باید موانع فراوانی را پشت سر بگذارند.به طور کلی روی گرفتن وام  نباید حساب کنند.
آیا از طریق خرید واحد تجاری می توان به کانادا مهاجرت کرد؟
پاسخ  به این سوال “بله” است. گرفتن اقامت کانادا از طریق خرید و راه اندازی یک واحد تجاری مسر می باشد. منتها به طور معمول چنین کاری با صدور ویزا و مجوز کار آغاز و در نهایت منتهی به گرفتن اقامت دائم کانادا خواهد شد.با توجه به اینکه این روش به طور مستقیم بستگی به میزان سرمایه گذاری فرد و همین طور سوابق کاری و تجاری وی دارند لذا اگرتمایل به اقدام از طریق خرید بیزنس برای مهاجرت به .کانادا هستید می توانید با سازما امور مهاجرتی برایت فیوچر تماس بگیرید.