ویزای کانادا
آیا قصد سفر به کانادا رو دارید؟ برای چه کاری؟ شرکت در همایش؟ دیدن دوستان و اقوام؟؟ یا شایدم برای بازدید از جاذبه های گردشگری ویا حتی تحصیل؟
برای رسیدن به همه ی اهداف بالا شما مستلزم به دریافت ویزای کانادا هستید و برای اینکه با انواع ویزاهای کانادا آشنا بشوید لازم است اطلاعات زیر را بخوانید و ارزیابی کنید.
انواع ویزای کانادا
با توجه به نیاز ، شما میتوانید اقدام به دریافت ویزای مورد نظر خود کنید.
ویزاهای کانادا شامل : ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی ، ویزای فرصت مطالعاتی و … میباشد که میتوانید در ادامه شرح کاملی از آنها داشته باشید.
ویزاهای کانادا به صورت کلی به دو دسته تقسیم میشوند:
 • ویزای موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا
سعی می کنیم قدم به قدم واستون بگیم که باید چکار کنید.
قدم اول
باید بررسی کنید و تصمیم بگیرید که به چه طریقی می خواهید اقدام کنید
۱)  ثبت نام آنلاین (در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا است.)
۲) مراجعه حضوری به سفارت کانادا (به دلیل بسته بودن سفارت کانادا متقاضیان دریافت ویزای کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا بیومتریک ویزای کانادا به یکی از وَکهای دفاتر VFS در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند.)
قدم دوم
بررسی دو نوع ویزای موقت و دائم کانادا
ویزای موقت کانادا
هر نفر طی زمانی مشخص و محدود اجازه ورود به خاک کشور کانادا را دارد.
ویزای موقت کانادا ۳ زیر مجموعه ی اصلی دارد:
ویزای توریستی کانادا
این ویزا با اهداف توریستی صادر میشود و در ایران نیز به نام ویزای ۵ ساله معروف شده است و البته بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت کانادا به افسران مهاجرت این کشور توصیه شده‌است ویزای توریستی کانادا را تا جای ممکن به شکل ویزای مولتی صادر کنند.

خدمات گروه مسیرطلایی آریا برای ویزای توریستی کانادا به دو شکل ویزای تضمینی کانادا و یا ویزای نرمال در دسترس متقاضیان خواهد بود و در صورت نیاز مشاوره های مربوطه ارائه خواهد شد.

ویزای تضمینی کانادا
دعوتنامه یکی از مدارکی است که برای درخواست ویزا ارائه میشود.اما در صورتی که شما دعوتنامه ای رسمی از شرکت، سازمان و یا فردی حقیقی ندارید اصلا نگران نباشید چون گروه مسیرطلایی آریا از طریق دفاتر برون مرزی خود اقدام به تهیه دعوتنامه برای متقاضی ویزای توریستی می‌نماید و اخذ ویزا را برای شما راحت تر می کند.
ویزای نرمال کانادا
اگر مایل باشید خودتون دعوتنامه را ارائه دهید نیز روند ویزا طبق روال اصلی آن انجام میشود ضمن اینکه پس از تکمیل مدارک مورد نیاز که فهرست آنها در بخش مربوط به فرم‌های درخواست ویزای کانادا در همین صفحه قرار داده‌ شده‌است، هر یک از این مدارک به دارالترجمه معتبر ارجاع داده خواهد شد و سپس توسط تیم اجرایی مجرب مسیر طلایی آریا به صورت آنلاین برای ویزا کانادا اقدام می شود.
سوپر ویزای کانادا
اگر شما در کانادا اقامت دارید و می خواهید برای والدین، پدربزرگ و یا مادربزرگ درخواست ویزا بدهید باید از سوپرویزای کانادا استفاده کنید.این ویزا دارای شرایط زیر می باشد :
– دعوت کننده می‌بایست فرزند و یا نوه متقاضی باشد.
– حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد.
– مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده باید ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود.
– دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود.
– اعتبار اعلام شده برای سوپر ویزای کانادا تا ده سال است اما از آنجائیکه گذرنامه‌های ایرانی حداکثر تا پنج سال اعتبار دارند، ویزا کانادا که از این طریق به متقاضیان ایرانی تعلق می‌گیرد پنج ساله است.
سوپر ویزای کانادا قابلیت چند بار ورود و خروج را دارد و به دارنده آن اجازه می دهد در هر بار ورود حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد.
ویزای تحصیلی کانادا
یکی از بهترین مقاصد برای علاقمندان به ادامه تحصیل و متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا می باشد. کانادا از سیستم آموزش یکپارچه و بسیار به روز برخوردار است و نظام مند و مجهز عمل می کند. دانشگاه های کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و اغلب دانشگاه ها از یک هیئت علمی با برترین رتبه های علمی و تجربی ،جهت راهنمایی بهتر دانشجویان، در راستای تحصیلی بهتر ،در سطح جهانی استفاده میکنند.
دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهااست. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.
اولین قدم برای درخواست ویزا کانادا تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی کانادا است. بعد از پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی کارشناسان گروه مسیرطلایی آریا ضمن بررسی شرایط با شما تماس گرفته و در غالب مشاوره‌ای کاملا فنی و مبتنی بر سال‌ها تجربه، بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در کانادا را به شما معرفی خواهند کرد.
ویزای دانش آموزی کانادا
همانطور که اشاره شد کشور کانادا یکی از بهترین ها در زمینه نظام آموزش و پرورش در دنیا بوده و‌ صاحب سبک در این زمینه در بین سایر کشورها است.
براساس تحقیقاتی که اخیرا توسط US News گزارش شده است و بر اساس این گزارشات و ارزیابی که در بین بیش از ۹۰ کشور جهان از نقطه نظر ثبات اقتصادی و برابری در آمد و شرایط بازار کسب و‌ کار بررسی شد، نشان داد که کشور کانادا اولین کشور برتر جهان برای مهاجران است و‌ از نقطه نظر تحصیلات، کشور کانادا در مقام نخست قرار دارد.
تحصیل در کانادا برای دانش آموزان خارجی در مقطع ابتدایی و دبیرستان هموار است و‌ پس از گذراندن این دوره ها دانش آموزان می توانند وارد دوران دانشجویی شوند و‌نکته قابل توجه این است که کسانی که دارای دیپلم در کانادا باشند و دیپلم خود را از کشور کانادا گرفته باشند، برای ورود به دانشگاه نیازی به مدرک آیلتس ندارند و‌ پذیرش تحصیلی بدون مدرک آیلتس امکان پذیر است و نکته دیگر این است که در دوران دانش آموزی پدر و مادر میتوانند به عنوان همراه فرد دانش آموز را در کانادا همراهی کنند.
آموزش به محصلان در کانادا بطور کلی از سن ۵ سالگی شروع شده و تا ۱۷ سالگی (گاها ۱۸ سالگی) ادامه خواهد داشت. تقسیم بندی سطوح آموزش در مدارس کانادا از سطح ۱ آغاز شده و تا سطح ۱۲ (بجز استان کبک که ۱۱ سطح دارد) ادامه می‌یابد. پیش دبستانی در بسیاری از استان‌های کانادا سطح نامیده می شود و دوره ابتدایی تا سطح ۶ ادامه خواهد یافت. دوره راهنمایی در مدارس کانادا از سطح ۷ آغاز شده و در سطح ۹ پایان می‌یابد. مقطع متوسطه یا دبیرستان در کانادا نیز از سطح ۱۰ تا سطح ۱۲ بطول خواهد انجامید.
ویزای دانشجویی کانادا
پس از پایان دبیرستان تحصیلات تکمیلی آغاز میشود که شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. وجود دانشگاه های بین المللی در این کشور موضوع نظام تحصیلات تکمیلی را گسترده کرده است. مدارکی که از کانادا گرفته میشود در سراسر جهان معادل سازی شده و به رسمیت شناخته میشود.
با توجه به شرایط کانادا و نیاز به مهارت‌های ضروری بسیاری از افراد به جای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی ، کالج‌ها و یا موسسات فنی را انتخاب می کنند.زیرا :
 • نیازی به صرف وقت زیادی بر روی تحصیلات نیست
 • افراد سریعتر جذب بازار کار در کانادا میشوند
گروه مسیرطلایی آریا در این مقطع نیز پس از بررسی فرم ارزیابی تحصیلی، ضمن اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا روند دریافت ویزای تحصیلی شما را بسیار کوتاه‌تر خواهد کرد.
ویزای فرصت مطالعاتی کانادا
طبق مطالعات انجام شده کانادا حداقل جزو ۵ کشور معتبر دنیا برای ادامه تحصیل و پیشرفت تحصیلی و همچنین انواع خدمات برای کسانی است که به دنبال پژوهش و مطالعات هستند. فرصت مطالعاتی موجب تبادلات علمی و پژوهشی میشود که کانادا بدین منظور تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به واجدین شرایط، اعطا می‌کند.
از آنجائیکه این ویزا در رده‌بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزا از اهمیت زیادی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است. اکثر متقاضیان می‌بایست جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می‌کنند یا خیر، باید فرم‌های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می‌توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. متقاضیان ویزای فرصت مطالعاتی کانادا معمولا از شرایط علمی، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند.
ویزای همراه تحصیلی کانادا (برای والدین، فرزندان و همسر)
شرایط زندگی ، اسکان ،کیفیت خوراک و تحصیل فرزندان آن هم در مقاطع ابتدایی می تواند برای والدین دغدغه محسوب شود و همگی این موارد میتواند منجر به دریافت ویزای همراه برای والدین شود بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند.
خوشبختانه گروه مسیرطلایی آریا دریافت ویزای همراه برای والدین، همسر و فرزندان محصلین و دانشجویان در کشور کانادا را برای مقاطع بالاتر نیز فراهم کرده است و بدین ترتیب همسر و یا فرزندان فرد دانشجو نیز می توانند در کنار محصل خود در کانادا اقامت داشته باشند.
از دو طریق می‌توان برای ویزای همراه کانادا اقدام کرد:

ویزای توریستی یا Temporary Resident Visa

با ویزای  TRV  والدین دانش آموز و یا دانشجو می‌توانند ویزای همراه کانادا را با اعتباری ۶ ماهه دریافت نمایند. این ویزا همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه و یا مدرسه ارسال می‌شود. در صورتی که یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل باشد فرزند عزیزشان نیازی به ارایه نامه ی قبولی هم نخواهد داشت و به راحتی می تواند برای ویزا اقدام کند.

ویزای اجازه کار یا OPEN WORK PERMIT

پذیرفته شدن متقاضی به صورت تمام وقت در یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های معتبر کانادا باعث میشود همسر متقاضی این اجازه را داشته باشد که بدون نیاز به مجوز کار یا تحصیل کند. برای این نوع ویزا می‌توان همزمان با درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد و یا پس از پذیرش تحصیلی و استقرار یکی از زوجین در کانادا برای همسر وی اقدام درخواست ویزای اجازه کار داده شود.

شرایط دریافت ویزای کانادا
برای دریافت ویزا ی کانادا و بررسی  شرایط مورد نیاز مراجعه به بخش چک لیست میتواند کمک بزرگی به شما کند. . دپارتمان ویزا و وقت سفارت گروه مسیرطلایی آریا با قرار دادن چک لیست های مربوط به درخواست انواع ویزا کانادا به زبان فارسی به متقاضیان کمک خواهند کرد از شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا بطور دقیق مطلع شوند.

چه نوع ویزایی نیاز دارید؟

شرایط دریافت ویزا

اینجا کلیک کنید

مراحل درخواست ویزای کانادا
همانطور که گفته شد برای درخواست ویزا میتوان به دو روش زیر اقدام کرد :
 • مراجعه حضوری به سفارت
 • ثبت نام آنلاین
ثبت نام حضوری که به آن اصطلاحا (Draft یا Paper) می‌گویند روشی جایگزین برای درخواست ویزای کانادا ست. در این روش متقاضی بدون نیاز به وقت قبلی به یکی از وک‌های دفاتر VFS مراجعه کرده و ضمن ارائه دستی مدارک ترجمه شده و تکمیل فرم‌های مربوطه، اقدام به انگشت نگاری کرده و به کشور باز می‌گردد. آدرس ایمیل ارائه شده توسط متقاضی در هنگام پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزا کانادا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.
 • روش اول به دلیل سختی های پیش بینی شده و پیگیری های زمان بر پیشنهاد نمیشود.
 • روش دوم  که روش ثبت نام آنلاین است چند مرحله دارد:
 • ثبت یک حساب کاربری
 • پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به ویزا و انگشت نگاری
 • دریافت برگه تاییده درخواست به همراه شماره پیگیری
 • دریافت نامه انگشت نگاری
 • حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا برای انگشت نگاری
 • بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا
 • مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

پر کردن دقیق و شفاف فرم ۵۲۵۷ مهمترین عامل در موفقیت درخواست شما خواهد بود، بنابراین توصیه می‌کنیم این مهم حتما با مشاوره از موسسات معتبر انجام شود و مفتخریم که مسیر طلایی آریا این مشاوره را به بهترین نحو ارائه خواهد داد.

ثبت نام آنلاین مزایایی از جمله :

 • هزینه بسیار کمتر در مقایسه با مراجعه حضوری به سفارت
 •  پیگیری راحت‌تر و سریع‌تر پرونده
 • مورد تایید سایت رسمی سفارت کانادا

و در نهایت بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران می‌توان گفت ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در حال حاضر بهترین گزینه برای متقاضیان ویزای کانادا بویژه برای ما ایرانیان است.

پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزا کانادا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا
بسته به نوع ویزای مورد درخواست متقاضی مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا متفاوت است. اما به بعضی نکات باید توجه کرد :
برای مثال با توجه به زمان ۲ تا ۳ ماهه صدور ویزا کانادا بهتر است متقاضیان ویزای توریستی کانادا پاسپورتی دست کم با ۹ ماه اعتبار ارئه دهند.
همچنین بهتر است تمامی پاسپورت‌های قبلی داوطلب نیز با هدف بررسی بهتر سابقه سفر (Travel History) ارائه شوند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک شناسایی
 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.
 • یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
مدارک مالی
 • نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است.)
مدارک اسناد ملکی
 • در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.
مدارک شغلی
 • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
 • کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین
 • خانه دار:تعهد نامه مالی همسر برای پرداخت کلیه هزینه های سفر
 • بازنشستگان:حکم بازنشستگی -آخرین فیش حقوقی -دفترچه بیمه
مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا
مدارک پذیرش
 • مدرسه یا دانشگاه مد نظر می‌بایست نامه پذیرش را کامل کرده و برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و ارسال نمایید
مدارک شناسایی
 • پاسپورت متقاضی و همراهان به همراه پاسپورت های قبلی متقاضیان
 • ۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود
مدارک مالی
 • نامه بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید
 • نامه وام دانشجویی از موسسه مالی
 • نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 • نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا
 • فیش واریزی تحصیل
 • نامه مالی ساپورت کننده؛ چه شخصی باشد چه موسسه
مدارک لازم برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا
تمامی موارد اشاره شده در مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی بعلاوه :
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 • رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی در صورت موجود بودن
 • نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیل
 • نامه از دانشگاه محل تحصیل یا وزارت علوم (ایران) مبنی بر اینکه شما را حمایت مالی می کنند.
 • فرم LMIA
 • رسید پرداختی ۲۳۰ دلار که از کانادا پرداخت شده باشد
 • ارائه مدرک زبان معتبر، در صورت لزوم
پیگیری جواب ویزای کانادا
در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا هر متقاضی به حساب کاربری خود در سایت رسمی سفارت کانادا مراجعه کرده و پس از درج شماره پیگیری و تاریخ تولد (میلادی) می‌تواند در جریان آخرین آپدیت‌ پرونده خود قرار بگیرد. طبعا پیگیری درخواست ویزای کانادا از طریق مراجعه به حساب کاربری بسیار ساده‌تر است و احتمال با خبر نشدن از آپدیت‌های پرونده به حداقل کاهش می‌یابد.
در روش مراجعه حضوری اما پیگیری جواب ویزا کانادا در این روش کمی دشوارتر بوده و عموما مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد می‌کند. هماهنگونه که اشاره شد در این روش ایمیلی که متقاضی در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و پر کردن فرم‌های مربوط درج می‌کند، پل ارتباطی وی با سفارت خواهد بود. در بسیاری از مواقع متقاضیان دیر متوجه ایمیل ارسالی از سوی سفارت می‌شوند و یا پیام ارسالی به فولدر Spam رفته و درخواست کننده ویزا کانادا اصلا متوجه ایمیل نمی‌شود. از آنجایی که برای مثال متقاضی تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت دارد به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه کند، عدم اطلاع به موقع می‌تواند مشکلات بسیاری را موجب شود.
از سوی دیگر بعضا مشاهده شده‌است مدارک ارائه شده به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا در زمان پر کردن فرم‌ها و یا پس از آن به هر دلیلی مفقود می‌شوند! حال آنکه در روش ثبت نام آنلاین مدارک در فرم مربوطه آپلود شده و امکان مفقود شدن وجود ندارد
 
ریجکت شدن ویزای کانادا
رد شدن درخواست ویزای کانادا یا اصطلاحا ریجکت ویزا، کابوس هر مسافر، دانشجو و یا بیزینس‌‌منی خواهد بود که برای آینده برنامه‌ها ریخته و رویاپردازی‌ها کرده‌است. مشکل زمانی ناراحت کننده‌تر می‌شود که متقاضی برای ثبت درخواست و طی کردن مراحل آن چه از نظر مالی و چه از نظر زمان و انرژی هزینه‌های بسیاری متقبل شده باشد.
بطور کلی چند عامل کلیشه‌ای همواره در رد شدن درخواست ویزا کانادا نقش دارند. عواملی که در واقع موجب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از پایان مهلت ویزا می‌شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:
 • تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
 • تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
 • ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
 • کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
 • پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا
تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون و ضعیف اقامت در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزا کانادا خواهند شد. در ادامه و در نگاهی موشکافانه تر به بررسی دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا و همچنین ریجکت ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.
برای بررسی دقیق تر و کسب اطلاعات کامل تر از اداره ی مهاجرت کانادا می توانید با مشاوران مسیرطلایی آریا تماس حاصل نمایید.
نحوه اعتراض به رد ویزای کانادا
اتفاقی که نباید، رخ داده است. چه باید کرد؟ روزنه امیدوار کننده  این است که بر اساس آمار هلدینگ مسیرطلایی آریا، در بسیاری از مواردی که درخواست ویزای کانادا برای بار اول رد شده باشد، امیدواری بسیاری وجود خواهد داشت تا با ارسال نامه‌ای رسمی و فنی نسبت به بازنگری مجدد پرونده و در نهایت پذیرش درخواست ویزای کانادا موافقت شود. البته این اعتراض هم از منظر فرم و هم از نظر محتوا ضوابطی دارد که می‌بایست به دقت رعایت شوند، در غیر این صورت سفارت کانادا به اعتراض رسیدگی نخواهد کرد.
نخستین گام در اعتراض به ریجکت ویزا کانادا، بررسی دلیل و یا دلایل رد شدن درخواست است. این عوامل در قالب نامه‌ای رسمی موسوم به نامه ریجکتی به اطلاع متقاضی می‌رسد. پس از مطالعه نامه ریجکتی ویزای کانادا و بررسی دلایل آن در شرایطی  دلایل عنوان شده در این نامه با مدارک متقاضی مغایرت داشته باشد، می توان به رد شدن ویزا کانادا اعتراض کرد.
برای مثال اگر متقاضی چندین سفر به کشورهای حوزه شنگن داشته است و از تمکن مالی قابل قبول و دارایی‌های مناسبی در ایران نیز برخوردار بوده اما در نامه ریجکتی وی به سابقه ناکافی سفر و شرایط مالی بعنوان دلایل رد ردخواست ویزا کانادا اشاره شده‌ باشد، می‌توان نامه‌ای به ادرس ایمیل سفارت کانادا ارسال شود و با شرح دقیق دلایل ریجکت ویزا کانادا، بدون نیاز یه الصاق (اتچ کردن) مدارکی جدید، به توضیح سابقه سفر خود و یا مدارک مالی ارائه شده، اشاره شود.
توصیه تیم ویزای هلدینگ مسیرطلایی آریا این است که دست کم در این مرحله با کارشناسان با تجربه امور ویزا و وقت سفارت مشورت کنید تا از شانس بیشتری برای موفقیت و تجدید نظر درخواست خود برخوردار شوید.
ثبت نام ویزای کانادا

1 دیدگاه در ”ویزای کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *