roseau-dominica
برنامه مهاجرت از طریق اهدای هدیه بلاعوض
دومینیکا کشوری در آمریکای لاتین در حوزه دریای کارائیب است که زبان رسمی آن انگلیسی می باشد. نام این جزیره برگرفته از کلمه لاتین dominica به معنای یکشنبه است به دلیل آن که روزی که کریستف کلمب آن را کشف کرد، یکشبنه بود نام آن دومینیکا تعیین شد. بیشتر مردم این این کشور جزیره ای سیاه پوست هستند (حدود ۸۰ درصد)- این جزیزه دارای طبیعتی بکر و زیبا است به گونه ای که دومین چشمه آب گرم دنیا در آن قرار دارد. پایتخت آن روسو و واحد پولی آن دلار کارائیب شرقی می باشد.
علاوه بر موقعیت جغرافیایی این کشور، در خصوص مواضع سیاسی آن هم می توان گفت که دومینیکا عضو سازمان ملل متحد و همچنین کشورهای متحد المنافع انگلستان می باشد. بنابر این با دریافت پاسپورت دوم دومینیکا ( پاسپورت دوم دومینیکن) میتوان به ۱۲۰ کشور دنیا مانند کشورهای عضو شینگن و همچنین انگلستان و کانادا بدون نیاز به ویزا و تنها با پاسپورت دومینیکا سفر کرد.
پول رایج کشور، دلار کارائیب شرقی است که به دلار امریکا به نرخ مبادله ای ثابت ۲٫۷۰ دلار دومنیکا به ۱ دلار امریکا گره خورده است. داشتن واحد پول ثابت که مستقیما به دلار آمریکا گره خورده است ریسک چشم گیری را که افراد هنگام سرمایه گذاری خارجی با آن روبرو می شوند را از بین می برد. و نرخ مبادله  ثابت می تواند برنامه ریزی خروج برای یک سرمایه گذاری ملکی در جزیره را راحت تر کند. لطفا توجه کنید که تمام معاملات مالی مربوط به برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا به روش سرمایه گذاری و یا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا صرفا با دلار امریکا انجام می شود.
فراد بسیار زیادی می توانند مهاجرت به دومینیکا داشته باشند و اقامت این کشور را بگیرند، یا حتی می توانند پاسپورت این کشور که تابعیت دومنیکن نامیده می شود را اخذ نمایند. به عنوان یک شخص خارجی اگر شما شخصی هستید که اقامت ندارید یا موقتأ اقامت دارید این امکان را دارید که درخواست اقامت دائم دومنیکن را به مقامات این کشور بدهید. افرادی که مهاجرت به دومینیکا دارند اگر هدف آنها مهاجرت کوتاه مدت باشد قطع به یقین یکی از اهداف تفریح، سیاحت یا تجارت در این کشور را داشته اند.
پروازهای مستقیم به فرودگاه دومنیکا
فرودگاه بین المللی اصلی در دومینیکا ملویل هال است جایی که تمام خطوط هوایی تجاری آنجا فرود می آیند و محل فرود بیشتر افرادی که از طریق هوایی برای بازدید از جزیره می آیند است. فرودگاه ملویل هال در شمال شرقی جزیره واقع شده است و یک ساعت از روسو پایتخت فاصله دارد. یک فرودگاه دوم و کوچکتر و بین المللی در جزیره وجود دارد.فرودگاه کین فیلد خارج از روسو واقع شده است و عمدتا توسط افرادی که با جت شخصی وارد این کشور می شوند استفاده می شود.
بسیاری از افرادی که از بیرون کارائیب به دومینیکا پرواز می کنند از طریق مراکز فرودگاهی در مارتینیک، انتیگوا، سنت مارتن، پورتوریکو، باربادوس یا گوادلوپ به جزیره وصل می شوند. پروازهای دومینیکا از طریق خطوط هوایی سی بورن، وین ایر، هومینگ برد ایر،لیات ایرلاین و ایرسان شاین ارائه می شود.
بازدید از دومینیکا از طریق دریا
دومینیکا مقصدی بسیار پرطرفدار برای کشتی های تفریحی است که سالانه صدها هزار کشتی تفریحی گردشگری از طریق اسکله ی قایق تفریحی کابریتس، اسکله ی قایق تفریحی روسو و خلیج وود بریج وارد کشور می شوند. قایق های ۳۰۰ و ۴۰۰ نفره مرتب بین دومنیکا و کشورهای همسایه مانند گوادلوپ، مارتینیک و سنت لویس سفر می کنند. قایق های بادبانی مرتب به کشور رفت و آمد می کنند. دومینیکا بندرهای زیادی دارد از جمله چند بندر که می توانند قایق های بادبانی تجملی را در خود جای دهند.
روش های اخذ پاسپورت دومینیکا
به طور کلی برای دریافت پاسپورت دومینیکن دو روش وجود دارد، که در هر دو روش طبق قوانین دومینیکا سرمایه گذار در ازای سرمایه گذاری می تواند پاسپورت دومینیکا را بخرد. برای خرید پاسپورت دوم دومینکا،۳ الی ۴ ماه زمان نیاز است، که روش های خرید پاسپورت آن به صورت زیر می باشد.
الف) هدیه بلاعوض به دومینیکا- کمک بدون بازگشت به صندوق های دولتی دومینیکا
 • مقدار هزینه لازم برای خرید پاسپورت در این حالت، برای یک فرد مجرد برابر با ۱۰۰ هزار دلار می باشد. همچنین برای متقاضی و همسر برابر با ۱۷۵ هزار دلار می باشد. در صورت داشتن فرزند نیز تا دوفرزند همراه زیر ۱۸ سال (یک خانواده ۴ نفره)  این هزینه ۲۰۰ هزار دلار می شود. برای فرزندان بالای ۱۸ سال نیز مقدار سرمایه لازم برای هر فرزند ۲۰ هزار دلار اضافه می گردد.
 • اگر هم همراه دارید، به ازای هر نفر، سرمایه لازم برای خرید پاسپورت به مقدار ۵۰ هزار دلار افزایش می یابد.
ب) سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات
در این حالت سرمایه لازم برای خرید پاسپورت، برابر با ۲۰۰ هزار دلار می باشد که در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری می شود. این مقدار سرمایه که برابر با هزینه لازم برای خرید پاسپورت در حالت قبل برای یک خانواده ۴ نفره است، باید به مدت ۳ سال حفظ شود.
سرانجام بعد از ۵ سال سرمایه گذاری انجام شده، منجر به دریافت پاسپورت دومینیکا می شود. بنابرداین شما می توایند بعد از ۵ سال ملک خریداری شده را واگذار کنید و یا حتی به متقاضی دیگری که خواستار دریافت پاسپورت دومینیکا است، بفروشید.
ما معتقدیم تابعیت دومنیکا از طریق سرمایه گذاری ارزش بهتری را بیش از هر برنامه تابعیت اقتصادی دیگر در جهان در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. امروزه برنامه هایمهاجرت و تابعیت از طریق  سرمایه گذاری زیادی وجود دارد. مالتا، قبرس، بلغارستان، اتریش، سنت کیتس و نویس و گرانادا همگی برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری را به شیوه های مختلف  ارائه می دهند. کانادا، بریتانیا، استرالیا، سنگاپور و ایالات متحده ی امریکا برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهند و اسپانیا، پرتغال، یونان برنامه های ویزای طلایی در اتحادیه ی اروپا را ارائه می دهند. با این حال گرفتن تابعیت دوم بسیار با ارزش تر از ویزای سرمایه گذاری است و برنامه های مهاجرتی از روش سرمایه گذاری امکان گرفتن فوری پاسپورت دوم را فراهم نمی کنند و برای اخذ پاسپورت این کشورها باید چند سال صبر کرد و در کشور مورد نظر مدت زمان خاصی را سکونت داشت.
برنامه  اخذ پاسپورت دوم دومینیکا، سنت کیتس و گرانادا گرفتن پاسپورت دوم قدرتمند را با هزینه ی کمتر از برنامه ی های تابعیت سرمایه گذاری را در حوزه های مشابه فراهم می کند. بسیاری از متخصصان دومینیکا را یکی از ارزانترین و آسانترین پاسپورت دوم در بین کشورهای که در زمینه ی اعطای تابعیت از طریق سرمایه گذاری معتبر هستند در نظر می گیرند. برنامه های کارآمد و ساختارمند، دومینیکا را به سهل الوصول ترین کشور برای اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری تبدیل کرده است به شرطی که متقاضی سوپیشینه نداشته باشد و حسن شهرت داشته باشد.
مدارک لازم برای اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری
برنامه  تابعیت اقتصادی در دومینیکا به یک درخواست جدید نیاز دارد که با چندین فرم و تعداد زیادی از مدارک شخصی پشتیبانی می شود. مدارک موردنیاز شامل یک پرسشنامه پزشکی است که توسط یک متخصص پزشکی معتبر  می شود و یک فرم شفاف سازی جامع که توسط دفتر اسناد رسمی تایید و امضاء می شود. متقاضیانی که به صندوق اقتصادی دولت کمک مالی می کنند باید یک توافقنامه سرمایه گذاری امضا کنند و به صورت رسمی موافقت خود با پرداخت مبلغ تعیین شده ظرف سی روز بعد از دریافت تایید اصلی از طرف واحد اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری را اعلام کنند. مدارک موردنیاز برای برنامه درخواست تابعیت از طریق سرمایه گذاری شامل موارد زیر است:-کپی برابر اصل پاسپورت های فعلی
 • کپی برابر اصل گواهی تولد(همه ی متقاضیان)
 • گواهی پلیس کشور محل تولد و محل سکونت
 • یک معرف شغلی
 • دو معرف شخصی
 • گواهی ازدواج(اگر مرتبط است)
 • نامه ی مرجع بانک
 • نامه ی اشتغال(اگر مرتبط است)
 • بیانیه های مالی حسابرسی شده شغلی (اگر مرتبط است)
 • دیپلم دانشگاه و یا کالج (توسط دفتر اسناد رسمی امضاء شده باشد)
 •  تاییدیه و یا اعلام منابع درآمد
 • اظهارنامه ی مالیاتی جدید
 • رزومه
 • گزارش دقیق پیشینه ی شغلی
 • ۸ قطعه عکس پاسپورتی برای هر متقاضی
مدارک پشتیبانی که به انگلیسی نیستند باید توسط یک مترجم رسمی حرفه ای ترجمه شود و تایید و امضاء شوند. یکی از والدین و یا قیم قانونی باید به جای تمام متقاضیان کمتر از ۱۸ سال امضاء کند. معرف شخصی باید حداقل به مدت ۵ سال شما را بشناسد و نباید یکی از اعضای خانواده خودتان باشد. معرف های شغلی باید حداقل به مدت سه سال با شغل شما آشنا باشند. نامه  توصیه نامه ی بانک باید توسط یک مسئول بلندپایه بانک امضاء شود و شامل تمام اطلاعات آن موسسه باشد. نامه های درخواست تابعیت که دلیل درخواست شما برای تابعیت دومینیکا ازطریق سرمایه گذاری را ذکر می کند باید همیشه خطاب به نخست وزیر افتخاری باشد. یک گواهی عدم سوء پیشینه  اصلی باید توسط یک موسسه ی حقوقی برای تمام افراد بالای ۱۶ سال تهیه شود و اثر انگشت داشته باشد. برای بچه های ۱۲ تا ۱۵ ساله  یک تاییدیه توسط والدین که تایید کند که بچه سوء پیشینه ندارد، مورد نیاز است. یک دفتر اسناد رسمی باید عکس های پاسپورت را با این جمله تایید کند”من تایید می کنم که این شبیه ” که بعد از ان اسم شخص می آید.
بانکداری خارجی دومینیکا:
بانک های خارجی دومینیکا در ذیل،توسط واحد خدمات مالی ملی در ژانویه ی ۲۰۱۷ثبت شده است.
 •  ارتن بانک کورپریشن
 •  باندنیا بانک اند تراست اینس
 •  بانک دنیا ال تی دی
 •  بانک بارنت کاپیتال
 •  بانک اینوست منت کسیدرال
 •  بانک کامن ولث
 •  بانک فورت اینس
 •  ای بانک کورپریشن
 •  اینتراوشنیک بانک او کارائیبین اینس
 •  ان ای اس او بانک ای ان اس
 •  لیمیتد بانک پاکسوم
 •  استاندارد کمرس بانک ال تی دی
 •  زوما بانک کورپریشن
لطفا توجه فرمایید:فقط به صرف اینکه ما لیست بانک های خارجی دومینیکا را آورده ایم به این معنی نیست که ما به هر شیوه ای رسمی از آنها حمایت می کنیم. بانک های خارجی که لیست آنها در بالا آورده شده است مستقیما از سایت دانشگاه ایالتی کالیفرنیا گرفته شده است و به ترتیب الفبا لیست شده است. لطفا توجه داشته باشید که تعدادی از این بانک های خارجی ممکن است توسط واحد خدمات مالی دومینیکا منطبق با استاندارد های قانونی شناخته نشود.
آیا پاسپورت دومینیکا قابل فروش است؟
رسانه های خبری هر از گاهی مدعی می شوند که مردم می توانند فقط با پرداخت پول، پاسپورت دومینیکا را بخرند، واقعیت این است که تابعیت اقتصادی در کشور مشترک المنافع دومینیکا به خوبی مدون شده است و کاملا قانونی است و کاملا با فروش مستقیم پاسپورت متفاوت است، تنها افرادی می توانند موفق به اخذ پاسپورت دومینیکا از روش کمک بلاعوض به دولت و یا سرمایه گذاری در دومینیکا شوند که هیچ گونه سوء سابقه ای در دنیا نداشته باشند و ثروت خود را از راه درست و قانونی کسب کرده باشند و آزمایشات پزشکی انجام دهند و دارای بیماری های عفونی خطرناک نباشند. اگر تمایل به دانستن این که چگونه می توانید به شهروند دومینیکا تبدیل شوید هستید، با مسیر طلایی آریا تماس بگیرید.
کشور مشترک المنافع دومینیکا در مقابل جمهوری دومنیکن: تابعیت از طریق سرمایه گذاری
به دلیل تشابه اسمی و جغرافیایی، تعدادی از مردم کشور مشترک المنافع دومینیکا را با کشور کاملا غیرمرتبط جمهوری دومنیکن اشتباه می کنند. این دو کشور یکی نیستند. اگرچه هر دو کشور آب و هوا و سواحل فوق العاده ای دارند. هیچ برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری برای دومنیکن وجود ندارد و تا جایی که ما می دانیم هیچ برنامه ویزای سرمایه گذاری ارائه نمی دهد. به همین دلیل ما باید فرض کنیم بیشتر مردمی که به دنبال برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری برای جمهوری دومنیکن هستند در واقع به دنبال برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومنیکا هستند که یکی از قدیمی ترین و معروف ترین برنامه های پاسپورت دوم در جهان است. لطفا توجه کنید که پاسپورت جمهوری دومنیکن به طور قابل ملاحظه ای قدرت کمتری از پاسپورت کشور مشترک المنافع دومینیکا دارد و مسافرت بدون ویزا به هیچ کدام از کشورهای اتحادیه اروپا را فراهم نمی کند. به همین دلیل حتی اگر برنامه ای تحت عنوان اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری جمهوری دومنیکن وجود داشت تقریبا به همان اندازه برای مسافران بین المللی جذاب نبود.
سفر به اروپا
تابعیت دوم دومینیکا می تواند سفر بین المللی به اتحادیه اروپا را آسان کند. بدون پاسپورت دومینیکا کسانی که عضو اتحادیه اروپا نیستند به ویزا نیاز دارند تا بتوانند از کشورهای اروپایی مثل بریتانیا و آلمان دیدن کنند. برنامه  تابعیت فوری دومینیکا ارزش مالی زیادی برای سرمایه داران دارد و با داشتن پاسپورت دوم دومینیکا صاحبان مشاغل به راحتی می توانند به اتحادیه اروپا سفر کنند بدون نیاز به ویزای بریتانیا و ویزای شنگن. امکان اقدام تحت برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری برای اشخاص معتبر از تمام کشورهای جهان وجود دارد .