4
برنامه مهاجرت به سنت کیتس از طریق سرمایه گذاری
سنت کیتس از کشورهای مشترک المنافع انگلیسی زبان بریتانیاست (از دیگر کشورهای بزرگ مشترک المنافع کانادا، استرالیا و نیوزلند میباشند) که در بخش بسیار خوش آب و هوای شمال شرقی دریای کارائیب، حدود ۲۰۰۰ کیلومتر در جنوب شرق شهر میامی ایالات متحده آمریکا واقع شده است. در سال ۱۹۸۳، سنت کیتس و نویس استقلال خود را از انگلیس به دست آورد و در این زمان دولت مستقل این جزیرۀ دوقلو تشکیل شد.
این جزیره جزء کشورهای مشترک المنافع بریتانیا است و مانند سایر کشورهای مشترک المنافع از جمله کانادا و استرالیا براساس نظام دموکراسی پارلمانی بریتانیا اداره می شود. تابعیت از طریق برنامۀ سرمایه گذاری سنت کیتس، تحت مقرّرات قانون تابعیت سال ۱۹۸۴، قسمت دوم، بخش ۳ (۵) تاسیس شده است و قدیمی ترین برنامۀ شهروندی توسط سرمایه گذاری می باشد . از مهمترین ویژگیهای منحصر به فرد تابعیت سنت کیتس موارد زیر می باشند:
 • موقعیت سفر آسان و بدون احتیاج به ویزا به سراسر جهان (به بیش از ۱۰۰ کشور مهم دنیا از جمله منطقه شینگن و ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، کانادا، انگلستان و هنگ کنگ) برای شما و خانواده تان
 • امکان اخذ ویزای بلند مدت ایالات متحده آمریکا (۱۰ ساله با اجازه ورود و خروج مکرر)
 • امکان اقدام برای مهاجرت به کشورهای دیگر به ویژه کشورهای مشترک المنافع مانند کانادا و استرالیا
 • ایجاد موقیتهای مناسب برای تجارت و دسترسی آسان به بازارهای جهانی
 • شهروندی سنت کیتس به شما فرصت های بیشماری برای کسب و کار بدون مشمولیت مالیات بر درآمد در کشورهای تجاری دنیا را ارائه می کن
سرمایه گذاری در سنت کیتس و شرایط عمومی آن
سرمایه گذاری در سنت کیتس انواع مختلفی دارد که عبارت است از:
 1. سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات
 2. کمک به صندوق توسعه و کمک به رشد دولت سنت کیتس
 3. ایجاد یک کسب و کار جدید در سنت کیتس
 4. سرمایه گذاری در بخش کشاورزی
 5. سرمایه گذاری در مشارکت ساخت هتل های مجلل
 • سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات
سرمایه گذاران و متقاضیان خرید ملک می توانند در پروژه های ساخت املاک و مستغلات شامل ویلا، واحدهای مسکونی و ویلا سهیم بشوند و خریداری کنند تا واجد شرایط برای شهروندی گردند. دولت سنت کیتس با جذب سرمایه گذاران با این برنامه توانست تا سهام قابل توجهی را در توسعه جزیره به ارمغان بیاورد. به همین خاطر فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران به وجود آمده تا طبق دستورعمل های قانونی برای کسب تابعیت اقدام کنند.
 • کمک به صندوق توسعه و کمک به رشد دولت سنت کیتس
سرمایه گذاری در سنت کیتس میتواند همراه شود با اهدای مبلغی به ارزش ۱۵۰٫۰۰۰ دلار به عموان کمک به صندوق توسعه دولت سنت کیتس که غیر قابل استرداد می باشد و در قبالش شهروندی خود وهمراهانش را به دست آورد.
 • ایجاد یک کسب و کار جدید در سنت کیتس
فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در سنت کیتس و راه اندازی یک کسب و کار جدید و حتی جابجایی شرکت در نظر گرفته شده است که سرمایه گذاران و متقاضیان به راحتی بتوانند در سنت کیتس مشغول به فعالیت شوند. دولت سنت کیتس بعنوان کمک در ایجاد کسب و کار جدید و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران زیر سخت هایی را برای پاسخگویی به راه اندازی یک کسب وکار جدید بستری را فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 • سرمایه گذاری در بخش کشاورزی
سرمایه گذار با ایجاد مزارع کشاورزی و حتی پرورش دام که قادر به تامین نیازهای محلی و صادرات آن باشد راهی هموار برای سرمایه گذاری می گردد. بنابراین توسعه کشاورزی یک برنامه استراتژیک برای سرمایه گذاری در سنت کیتس است که از مشوق های آن میتوان به تخفیف محسوس در بخش عوارض گمرکی در تجهیزات، کود و بذر اشاره نمود.
 • سرمایه گذاری در مشارکت ساخت هتل های مجلل
این برنامه برای توسعه فرصت های شغلی جدید و ایجاد کسب وکار و برای پیشرفت دهکده های زیبای سنت کیتس برای جذب گردشگران صورت می گیرد. دولت سنت کیتس با اصلاح در قانون و سیاست های صحیح در برنامه ریزی دقیق برای سرمایه گذاری در سنت کیتس موفق به جذب سرمایه گذاران خارجی گردید و این امر باعث رشد و ترقی سنت کیتس گشت که در حال حاظر قادر به رشد و وسعت بخشیدن به جذب سرمایه در بخش هایی چون مشارکت ساخت هتل های مجلل یا ساخت ویلاهای با کیفیت در دهکده های کوچک صورت گیرد.
دولت سنت کیتس برای جذب سرمایه گذاران و اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری دستور العمل ها و مقرراتی را در نظر گرفته و سرمایه گذارانی که در پروژه های تعریف شده به عنوان یک پروژه تصویب شده اقدام به همکاری کردند واجد شرایط برای دریافت شهروندی این کشور می باشند.
سرمایه گذاری در سنت کیتس و استاندارد های سرمایه گذاری
سرمایه گذاری در سنت کیتس مشمول مالیات است ، اما دولت سنت کیتس برای کاهش مالیات مواضع و شرایطی را جهت مشوق های مالیاتی و انگیزه دادن برای ایجاد کسب و کار جدید ترتیب داده است که این مشوق ها عبارتند از :
 • معاف مالیاتی برای ایجاد کسب وکار جدید و پروژه هایی برای سرمایه گذاری به مدت ۱۵ سال
 • تخفیف در عوارض واردات قطعات، مواد اولیه و ماشین الات برای تولیدات داخلی
 • تسهیلات در ساخت و ساز هتل ، توسعه وتجهیز هتل با بیش از ۱۰ اتاق خواب
سرمایه گذاری در سنت کیتس محدودیتی برای بازگشت سود و سرمایه به وطن سرمایه گذار وجود ندارد. بنابراین شرکت های که در سنت کیتس مشغول به فعالیت هستند می توانند تمام سود و حتی سرمایه خود را به کشورشان باز گردانند.
سرمایه گذارانی که در ساخت هتل برای واردات تجهیزات اولیه و مواد با هدف ساخت و ساز یا بزرگ کردن هتل کمک کنند از پرداخت مالیات معاف می شوند.
از دیگر دستورالعمل های کمک به ساخت هتل میتوان اشاره کرد به تجهیز هتل هایی که بیش از ۳۰ اتاق خواب دارند به مدت ۱۰ سال معاف از پرداخت مالیات بر درآمد خواهند شد.
سرمایه گذاری در سنت کیتس و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
سرمایه گذاری در سنت کیتس برای فردی که متقاضی سرمایه گذاری در این کشور می باشد به عوامل و شاخصه های مختلفی بستگی دارد که این شاخصه ها عبارتند از تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی، پول و تورم ،بازار کار ،اشتغال،بیکاری ،تجارت و سرمایه گذاری بین المللی ،نرخ مالیات و منابع درآمد ، شاخص های ریسک دار ، ویژگی های زیر بنایی و حمل و نقل ،ثبات سیستم بانکی ،بازده سیستم بانکی ،عمق سیستم بانکی ،شاخص های دیگر سیستم بانکی ،توسعه بازار سهام ،بیمه ،غیر بانکی و حقوق بازنشستگی ،اقدامات نوآوری ، شاخص های جهانی سازی و آمار جرم که باید مورد تحلیل بررسی کامل قرار گیرد و سرمایه گذار از امنیت کشور و منطقه مقصد به صورت کامل آگاه باشد. به دلیل جلوگیری از اطاله کلام از میان شاخصه های فوق به آمار و ارقام چند مورد می پردازیم.
 • رشد اقتصادی حدود ۲٫۶۹% و تولید ناخالص داخلی ۱٫۵ میلیارد دلار و تولید ناخالص سرانه ۹۵۷۴٫۳۰ دلار آمریکا می باشد.
 • تورم و درصد تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده حدود ۱/۰ در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ می باشد.
 • درصد بیکاری در این کشور تقریبا ۲۰% می باشد.
 • با توجه به شرایط کلی و سطح رفاه در این کشور امید به زندگی تا سن ۷۵ سالگی می باشد.
آخرین ارزش
آخرین به روز رسانی
محدوده زمانی
تولید ناخالص داخلی
حدود ۹۱۸ میلیون دلار
۲۰۱۷
۲۰۱۷ – ۲۰۱۱
تورم
۴٫۵٪
۲۰۱۷
۲۰۱۷- ۱۹۶۶
نرخ مالیات و منابع درآمد
۳۰ %
۲۰۱۸
۲۰۱۸- ۲۰۱۷
ثبات سیستم بانکی
۳۳ /۹۷
۲۰۱۶
۲۰۱۶ – ۱۹۷۵
آمار جرم
۳۴۵ زندانی در  نفر۱۰۰۰۰۰
۲۰۱۴
۲۰۱۴
نرخ بیکاری
۴٫۵٪
۲۰۱۷
۲۰۱۷ – ۱۹۹۰
سرمایه گذاری در سنت کیتس از طریق خرید ملک
سرمایه گذاری در سنت کیتس و اخذ شهروندی و پاسپورت از این طریق طولانی ترین برنامه شهروندی اقتصادی می باشد که در سال ۱۹۸۴  تاسیس شده است.
قوانین سرمایه گذاری در سنت کیتس بر روی املاک و مستغلات با مبلغ ۲۰۰۰۰۰ دلار الی ۴۰۰۰۰۰ دلار امکان پذیر است که با توجه به مبلغ آن بعد از ۵ الی ۷ سال قابلیت فروش خواهد داشت که به شرح ذیل می باشد.
طبق قانون که سنت کیتس در نظر گرفته سرمایه گذاران میتوانند به مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ دلار و ۴۰۰٫۰۰۰ دلار ملک خریداری کنند.
 1. متقاضیان میتوانند با خرید ملک به ارزش ۲۰۰٫۰۰۰ دلار بعد از ۷ سال آن را بفروشند.
 2. سرمایه گذارن با خرید املاک با ارزش ۴۰۰٫۰۰۰ دلاری می توانند املاک خود را بعد ۵ سال بفروشند.
متقاضیان میتوانند شهروندی خود را با سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات به دست آورند که این پاسپورت برای ۱۰ سال دارای اعتبار می باشد و قابلیت تمدید دارد.قابل توجه است که مدت پردازش حدود ۳ الی ۴ ماه به طول می انجامد.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به سنت کیتس ، سرمایه گذاری در سنت کیتس ، و اخذ پاسپورت سنت کیتس هستید وکلای مجرب ما در مسیر طلایی آریا میتوانند شما را یاری دهند   امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه  مهاجرت به سنت کیتس کرده باشند. جهت مشاوره رایگان تلفنی با ما تماس بگیرید.