Young woman student preparing for college exams
تحصیل در انگلستان ـ دانشجویی
مقاطع تحصیلی در انگلستان
نظام آموزشی در انگلستان بر اساس سن متقاضی به چهار مرحله اصلی تقسیم می شود: آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش تکمیلی و آموزش عالی. کودکان در انگلستان به صورت قانونی و اجباری آموزش ابتدایی و متوسطه را از سن حدوداً ۵ سالگی تا ۱۶ سالگی طی می کنند. سیستم آموزشی درانگلستان به “پایه های اصلی” تقسیم میشود که عبارتند از: پایه اول- ۵ تا ۷ سال، پایه دوم – ۷ تا ۱۱ سال، پایه سوم – ۱۱تا ۱۴ سال و پایه چهارم – ۱۴ تا ۱۶ سال.
پایه های اول و دوم در مدارس ابتدایی بوده و سپس دانش آموزان به مدارس متوسطه وارد می شوند تا پایه های سوم و چهارم را به پایان برسانند. پس از پایان دوره متوسطه، دانش آموزان ارزشیابی شده و گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه GCSE  را دریافت می کنند و سپس می توانند برای تحصیلات تکمیلی به به طوراختیاری تحصیلات خود را در دوره های آموزشی تکمیلی ادامه داده و برای اخذ گواهینامه هایی مانند سطح BTEC،GNVQ وA اقدام داشته باشند. دانش آموزان پس از اتمام دوره GCSE وارد دوره A-Level می شوند که دو سال پایانی دبیرستان در انگلستان است و پس از اتمام این دوره می توانند وارد دانشگاه های انگلستان شوند.
دانش آموزان می توانند با گذراندن دوره یکساله Foundation برای اکثر رشته های دانشگاهی در انگلستان آمادگی لازم را جهت تحصیل کسب کنند. این دوره کم هزینه بوده و کسب نمرات قبولی در پایان آن مورد نیاز می باشد. هزینه مدارس دولتی Grant Maintained Schools در انگلستان رایگان می باشد که توسط دولت پرداخت می شود ولی تنها دانش آموزان منطقه بریتانیا و منطقه اقتصاد اروپایی می توانند در این مدارس تحصیل داشته باشند. مدارس شبانه روزی در انگلستانخصوصی هستند وهزینه های تحصیلی در این مدارس توسط والدین دانش آموزان پرداخت می شود. در مدارس خصوصی نیز هزینه هایی برای تحصیل و زندگی افراد و همچنین برنامه های متنوع تفریحی در نظر گرفته می شود. دانش آموزان خارجی که وارد مدارس خصوصی می شوند در ترم اول برای تقویت زبان انگلیسی دوره های خاصی را در بخش ویژه زبان انگلیسی به نام  EFL-English as a Foreign Language می گذرانند. والدینی که می خواهند فرزندانشان در مدارس پیشرفته در انگلستان تحصیل داشته باشند، می توانند از طریق پذیرش ویزای مدارس شبانه روزی و ویزای قیم یا ویزای گاردین به همراه فرزندان خود به انگلستان مهاجرت داشته باشند و طبق قانون هر کدام از والدین که به این نوع ویزا بهمراه فرزند خود مهاجرت می کند، نمی تواند اجازه کار داشته باشد تا هزینه های دیگر را از این طریق پوشش دهد.
تحصیل در انگلیس – دوره کارشناسی در انگلیس
دوره کارشناسی در انگلستان معمولاً از ۳ الی ۵ سال به صورت عادی و فشرده برگزار می شود تا در پایان دوره دانش آموزان مدرک لیسانس خود را از دانشگاه مربوطه دریافت کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی نیازمند داشتن مدرک آیلتس حداقل ۵ یا ۵٫۵ می باشد. دانشجوی دوره کارشناسی اجازه کار پاره وقت برای ۱۰ ساعت در هفته را دارد. دانشجو در این مقطع نمی تواند خانواده خود را همراه خود داشته باشد و اخذ ویزای همراه برای این مقطع امکانپذیر نمی باشد.
تحصیل در انگلیس – دوره کارشناسی ارشد در انگلیس
دوره کارشناسی ارشد در انگلستان به صورت یکساله می باشد و داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ یا ۶٫۵ مورد نیاز می باشد، متقاضیانی که موفق به اخذ این نمره در آیلتس نشده باشند، تنها با نمره ۵٫۵ در آیلتس می توانند در دوره پیش کارشناسی ارشد یا Pre-Master شرکت داشته باشند. دانشگاه های برتر انگلستان بهترین مکان تحصیلی برای متقاضیان تحصیلات عالی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشند، و سالانه متقاضیانی بسیاری از سرتاسر جهان برای پذیرش از این دانشگاه ها اقدام می کنند. برای تحصیل دوره کارشناسی ارشد در انگلستان سوابق تحصیلی متقاضی مورد نیاز است و موفقیت آمیز بودن دوره های تحصیلی قبلی در نتیجه دادن پذیرش از طرف دانشگاه اهمیت بسیاری دارد. دانشجویان باید ریز نمرات از دیپلم تا کارشناسی را ارائه دهند .
مزیت های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انگلیس به شرح زیر است :
 • تحصیل در انگلستان زبان انگلیسی شما را قوی می کند که مهمترین زبان تجارت بین المللی است.
 • فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در انگلیس از مهارت و حرفه بالا برخوردار هستند
 • پایه قوی و مناسب توسط سازمانهای حرفه ای انگلیس
 • بهبود  شغلی خود و مشاغل مورد نیاز به مدرک کارشناسی ارشد در انگلیس
 • مدرک بین المللی انگلیس از بالاترین استاندارد تحصیلی برخوردار میباشد
تحصیل در انگلیس – دوره دکتری در انگلیس
تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان به صورت دوره تحصیلی سه ساله می باشد. برای پذیرش مقطع دکترا، فارغ التحصیلان از سرتاسر دنیا نیازمند داشتن نمره زبان آیلتس ۷ می باشند. داشتن استاد راهنما و پروپوزال قوی مورد نیاز می باشد و در صورتیکه متقاضی این موارد را مشخص نکرده باشد، پس می تواند درابتدا از دوره های پیش دکترا یا Pre-PhD استفاده نموده و پس از گذراندن این دوره شش ماهه وارد مقطع دکترا شود. استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا برای فارغ التحصیلان با توجه به شرایط و امتیازات ایشان، امکان پذیر می باشد. تحصیل PHD در انگلیس به علت توسعه مهارت های پژوهشی فرد را به عنوان یک محقق کارآمد در محیط کار مطرح می کند و دادن مقاله انگلیسی به دانشگاه توضیح می دهد که قصد انجام چه تحقیقی را دارید یعنی روی یک طرح یا تز کار می کنید. تحصیل در دوره دکتری در انگلیس بین ۳ تا ۶ سال است.هزینه تحصیل دکترا در انگلیس در حدود ۸ تا ۱۲ هزار پوند در سال است.
تحصیل در انگلیس – دوره دکتری در انگلیس
کشور انگلستان با داشتن امکانات و تجهیزات پیشرفته پزشکی و برگزاری آموزش های عملی و تجربی برای کلیه دانشجویان در برترین دانشگاه ها با کامل ترین امکانات، همواره یکی از گزینه های اصلی برای تحصیل متقاضیان علاقه مند به رشته های پزشکی از سرتاسر دنیا می باشد. متقاضیان خارجی برای تحصیل پزشکی در انگلستان بایستی در نظر داشته باشند که سالانه تنها تعداد محدودی از متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان مورد پذیرش واقع می شوند. افراد خارجی که متقاضی تحصیل پزشکی در انگلیس هستند باید در نظر داشته باشند که کشور انگلیس هرساله افراد محدودی که متقاضی تحصیل پزشکی در انگلیس هستند را می پذیرند. به همین علت انتقال دانشجویی که در حال تحصیل رشته پزشکی در کشور دیگری می باشد برای تحصیل پزشکی در انگلیس تقریبا غیر ممکن است.
متقاضیان قبل از تحصیل پزشکی در انگلستان بایستی حتما دوره های GCSE  یا Foundation course و یا A-Level course را در این کشور با موفقیت گذرانده باشد. تست دیگری برای متقاضیان رشته های گروه پزشکی به نام BMAT به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه های برتر وجود دارد که بایستی با موفقیت به پایان بیانجامد.
شرایط تحصیلی در انگلستان
 • میانگین هزینه تحصیل در انگلیس
برای دانشجویان بین الملل هزینه های تحصیلی متفاوت است و از حدودا ۱۰۰۰۰ پوند یعنی ۱۴،۱۳۰ دلار آمریکا شروع می شود و تا ۳۸،۰۰۰ پوند یعنی ۵۳،۷۰۰ دلار آمریکا یا بیشتر برای رشته های پزشکی افزایش می یابد. در تمام مقاطع رشته های علوم انسانی و اجتماعی دارای کمترین هزینه می باشند اما برنامه های آزمایشگاهی و بالینی گران تر است. اگر شما این هزینه ها را با هزینه های متوسط زندگی حدودا ۱۲۲۰۰ پوند یعنی ۱۶،۹۵۰ دلار آمریکا ترکیب کنید به این نتیجه می رسید که برای تحصیل در انگلستان به اندازه کافی سرمایه دارید.
 • هزینه تحصیل در انگلیس
میانگین هزینه تحصیل در انگلیس حداقل ۲۲۲۰۰ پوند یعنی ۳۱۳۸۰ دلار آمریکا در سال است در صورتی که تحصیل در لندن به میزان قابل توجهی گران تر خواهد بود.برنامه تحصیلی در دانشگاه های انگلیس نسبت  به ایالات متحده کوتاه تر است. به طور متوسط ۳ سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی، ۱ سال هم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
هزینه های تحصیل در رشته های گروه پزشکی در انگلستان حداقل سالی ۱۸ تا ۲۰ هزار پوند می باشد.
میانگین هزینه های تحصیل در انگلیس حداقل ۲۲۲۰۰ پوند در سال است و تحصیل در لندن به میزان قابل توجهی گرانتر است. هزینه تحصیل در انگلیس این گونه است که دانشجو باید هر ماه برای اقامت در انگلیس به صورت دائم مبلغ ۱۴۳۵ دلار در حساب بانگی خود داشته باشد.
 • شهریه مدارس انگلیس
مدارس انگلیس مانند دیگر مراکز علمی انگلیس خصوصی می باشد و دارای شهریه های نسبت بالایی می باشد که از لحاظ آموزشی جزو بهترین کالج های و دبیرستان ها می باشد. . همچنین بعضی از مدارس و کالج های انگلیس دولتی می باشد و حدود قیمت آنها بین ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند می رسد
 • هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس
برای هر ماه اقامت در انگلیس در خارج از لندن، باید مبلغ ۱٫۰۱۵ پوند یعنی ۱٫۲۷۵ دلار آمریکا در حساب بانکی خود داشته باشید که این مبلغ به ۱۲٫۱۸۰ پوند یعنی ۱۵٫۲۰۰ دلار آمریکا در سال می باشد. جهت تحصیل در لندن باید مبلغ ۱/۲۶۵ پوند یعنی ۱۵۹۰ دلار در ماه و ۱۹۰۰ دلار آمریکا در سال هزینه کنید.
مراحل اخذ پذیرش
برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیس باید مدارکی را از قبل آماده کنید هر چند این مدارک برای دانشگاه های بریتانیا براساس شرایط رشته ثابت نمی باشد و دانشجویان باید بر طبق لیست دانشگاه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلستان را آماده کنند . مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلستان به شرح زیر است :
 • پاسپورت و دو صفحه کاملا خالی در پاسپورت  برای ویزای تحصیلی انگلستان
 • مدارکی که نشان دهنده امکان تامین هزینه سفر و اقامت باشد همچون تمکن مالی انگلیس از بانک و یا ریز حساب برای ۶ ماه گذشته
 • مدارکی که نشان دهنده محل اقامت در UK و بلیط هواپیما و بیمه نامه ی پزشکی مسافرتی
 •  بعضی از متقاضیان تحصیل در انگلیس برای دریافت ویزای تحصیلی از کشورهای خاصی لازم است که امتحان tuberculosis (TB) را گذرانده و نتیجه را ارئه نمایند.
 • اطلاعات شخصی یکی از اولیا اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشند جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان
 • ترجمه مدارکی که به زبان انگلیسی نمی باشند جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان
کارشناسان ما در مسیر طلایی آریا(ویزاگلد) بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس، تابعیت و اقامت تحصیلی در انگلیس را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه ویزای تحصیلی انگلستان می توانید با ما در ارتباط باشید.
برترین دانشگاه‌های انگلیس
دانشگاه های کشور انگلستان  از نظر رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۸، رتبه ۷۶ را در سطح دانشگاه های جهانی به دست آورده است. چهار دانشگاه انگلستان در سطح ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. ۲۴ دانشگاه دیگر در رتبه بندی جدید، در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. نکته جالب اینجاست که آکسبریج(آکسفرد و کمبریج) و چندین موسسات دیگر در انگلستان، جز ۱۰ موسسه و دانشگاه برتر انگلیس هستند. در زیر به بررسی دانشگاه ها و موقعیت قرارگیری آن ها در سطح بین المللی اشاره می کنیم.
دانشگاه کمبریج(University of Cambridge)
دانشگاه کمبریج در انگلستان دارای رتبه اول در بین دانشگاه ها است. با این حال این دانشگاه در رتبه بندی QS در دنیا رتبه پنجم را کسب کرده است. دانشگاه کمبریج در سال ۱۲۰۹ تاسیس شد و یکی از دانشگاه های جهان بود و درحال حاضر حدود ۱۹۰۰۰ دانشجو در آنجا به تحصیل می پردازند.
دانشگاه آکسفورد(University of Oxford)
دانشگاه آکسفورد با رتبه ششم در جهان، قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان است. دانشگاه آکسفورد از زمان تاسیسش تا اکنون دانشجویان بسیار موفقی را در خود دیده است. از جمله آن ها می توان به ۲۷ نخست وزیر بریتانیا، ۳۰ رهبر بین المللی و ۵۰ برنده جایزه نوبل اشاره کرد. از شخصیت های برجسته و مهمی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به سر استیون هاوکینگ(Sir Stephen Hawking) اشاره کرد.
دانشگاه کالج لندن(University College London)
دانشگاه UCL انگلیس در سال جاری در دنیا رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است. دانشگاه کالج لندن، خود را دانشگاه جهانی لندن می نامد و این قطعا نشان دهنده و منعکس کننده تنوع در فضای باز و گسترده دانشگاه ها با داشتن بیش از ۱۵۵۰۰ دانشجو از بین ۳۸۹۰۰ دانشجویی است که از خارج می آیند.
کالج امپریال لندن(Imperial College London)

کالج امپریال لندن امسال در رتبه هشتم دنیا قرار گرفته است.  همچنین این کالج در سطح جهانی و در بین دانشگاه های دیگر چهارمین و آخرین دانشگاه  انگلیس را در سطح ۱۰ دانشگاه برتر به دست آورده است. کالج امپریال یک موسسه و کالج مبتنی بر علم است که بر توسعه ی فن آوری ها و کاربردهای عملی اش متمرکز است.

کالج کینگ لندن(King’s College London)
دانشگاه کالج لندن انگلیس در سال جاری در رتبه ۲۳ جهان قرار دارد و موقعیت فعلی خود را می تواند با دانشگاه ادینبورگ به اشتراک بگذارد. این دانشگاه به خاطر تحصیلات پزشکی اش مشهور است . رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند عبارتند از پرستاری، مامایی. Florence Nightingale، اولین مدرسه پرستاری در جهان است.
دانشگاه ادینبورگ(University of Edinburg)
دانشگاه ادینبورگ همچنان به عنوان بالاترین رتبه دانشگاهی در اسکاتلند قرار دارد و این در حالی است که رتبه ۲۳ دنیا و پنجم انگلیس را هم به دست آورده است. در سال ۱۵۸۲ این دانشگاه تاسیس شد و نام مستعار “آتن شمالی” را به خود اختصاص داده است و یکی از پنج دانشگاه برتر انگلیس برای انجام امور پژوهشی است.
دانشگاه منچستر(University of Manchester)
دانشگاه منچستر در سال ۲۰۱۸ رتبه ۳۴ را کسب کرده است. بزرگترین دانشگاه در انگلستان که میزبان ۳۹۷۰۰ دانشجو از ۱۶۰ کشور جهان است. دانشگاه منچستر عضو گروه معتبر Russell (گروه راسل “Russell Group” از ۲۰ دانشگاه بریتانیایی تشکیل شده است که روی هم حدود دو سوم از بودجه های پژوهشی دانشگاهی در بریتانیا را به خود جذب می کند) است. همچنین دانشگاه منچستر دارای ۲۵ جایزه نوبل در بین دانشگاه های دیگر است.
دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن(London School of Economics and Political Science)
دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن در سال ۲۰۱۸ با کسب ۲ مقام در رتبه ۳۵ در جهان قرار گرفته است. در سال ۱۸۹۵، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی بر روی مباحث علوم اجتماعی تمرکز داشت و دانشجویان متنوع و گوناگونی در این رشته ها داشت. در حال حاضر میانگین ۷۵۰۰ تا ۱۰۸۸۰ دانشجو از سایر مکان های دنیا برای تحصیل به این دانشگاه انگلیس وارد می شوند.
دانشگاه بریستول(University of Bristol)
دانشگاه بریستول انگلیس در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۴۴ ام جهان قرار گرفته است. دانشگاه بریستول نیز یکی دیگر از دانشگاه های عضو گروه راسل است و بزرگترین دانشگاه مستقل در شهر بریستول است. دانشگاه بریستول در سال ۱۸۷۶ تاسیس شد و اکنون حدود ۲۲۳۰۰ دانشجو در این دانشگاه به تحصیل مشغولند.
دانشگاه وارویک(University of Warwic)
دانشگاه وارویک در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۵۷ جهان قرار دارد. از نظر موقعیت مکانی این دانشگاه در حومه شهر کوانتوری انگلستان واقع شده است. دانشگاه وارویک متشکل از بهترین استادان و هیئت علمی در زمره بهترین دانشگاه های انگلستان در حوزه های تخصصی خود قرار گرفته است.
فرم ارزیابی تحصیلی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *