تحصیل در انگلستان
بسیاری از والدینی که سرمایه خوبی برای زندگی دارند خود را مسوول فراهم کردن آینده ای بهتر برای فرزندانشان می دانند . به همین دلیل در تب و تاب پیدا کردن یک کشور مناسب هستند که از ابتدای سن تحصیل بتوانند تحصیل در خارج از کشور را برای فرزندشان فراهم کنند . اغلب کشورها شرایط دانشگاهی مناسبی برای جذب دانشجویان بین المللی ایجاد کرده اند اما امکان تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال در هر کشوری براحتی فراهم نمی باشد . انگلستان از معدود کشورهایی است که از دیرباز قانون تحصیل دانش آموزان بین المللی را در برنامه آموزشی خود داشته و هنوز از آن پیروی می کند .
مقاطع تحصیلی در انگلستان جهت ادامه تحصیل
تحصیل دانش آموزان در مقطع ابتدایی
به طور کلی در انگلستان حدود ۳۰ هزار مدرسه ابتدایی دولتی وجود دارد و تقریبا۹۰ درصد دانش آموزان داخلی و خارجی انگلستان در همین مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند . مدارس ابتدایی اغلب مختلط هستند . یعنی کودکان دختر و پسر با هم در یک کلاس درس می خوانند .
کودکان از سن ۵ سالگی باید دوره ابتدایی را آغاز کنند و تا ۱۱ سالگی در این مقطع تحصیل می کنند . البته مدرسه ابتدایی نیز خود دو مرحله دارد ؛ مرحله اول برای سنین ۵ تا هفت سال و مرحله دوم مختص سنین ۷ تا ۱۱ سال می باشد . دروس آموزشی در این مقطع حول محور ریاضیات ، علوم و زبان انگلیسی میچرخد و در کنار آن هنر ، موسیقی ، ورزش و غیره نیز به کودک آموزش داده می شود .
تحصیل دانش آموزان در مقطع دبیرستان
تحصیل دانش آموزان در انگلستان در مقطع دبیرستان نیز طی دو مرحله گذرانده می شود ؛ مرحله ای که برای سنین ۱۱ تا ۱۴ سال می باشد و مرحله آخر که مختص دانش آموزان ۱۴ تا ۱۶ سال است . لازم به ذکر است که دانش اموزان در پایان هر مرحله ارزیابی و استعداد یابی می شوند .
مشاوران مدرسه توضیحات لازم در زمینه استعدادهای دانش آموز را برای والدین و خود دانش آموز بیان می کنند و راه صحیح برای موفقیت بیشتر در آینده را برای طرفین روشن می کنند . مدارس دبیرستانی در انگلستان به صورت مختلط و یا مجزا می باشد .
تحصیل دانش آموزان در انگلستان تا پایان ۱۶ سالگی و اخذ مقطع دیپلم اجباری می باشد . پس از اتمام این مراحل انتخاب مسیر با خود دانش آموز می باشد . تصمیم به اینکه وارد بازار کار شود یا دوره های فنی در کالج را بگذراند و یا وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل دهد، بر عهده خود دانش آموز است .
یک مرحله قبل از دانشگاه نیز در نظام آموزشی انگلستان وجود دارد و آن آموزش تکمیلی است . دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند با دیپلم ۱۶ سالگی نمی توانند وارد دانشگاه های انگلستان شوند بلکه باید در دوره هایی تحت عنوان  (Advance Levels ) یا دوره  Business and Technology Education Concil) و یا دوره های مشابه شرکت کنند . پس از گذراندن این دوره ها دانش آموزان مجاز به ورود به دوره آموزش عالی در دانشگاه ها می باشند .
شرایط تحصیلی در انگلستان
اگر شما درخواست تحصیل در انگلستان در یک دوره کوتاه مدت دارید و بیش از ۱۸ سال سن دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت باشید. این برای بیشتر دوره های کوتاه مدت تا شش ماه معتبر است و برای دوره های زبان انگلیسی برای اقامت تا ۱۱ ماه طول می کشد. اگر شما درخواست تحصیل در دوره های طولانی تری را دارید، لازم است مطمئن شوید که موسسه انتخاب شده شما دارای یک مجوز اسپانسر ویزای Tier 4 است. شما می توانید برای یک ویزای دانش آموزی Tier 4 (کودک) درخواست کنید (اگر شما ۴-۱۷ ساله باشید و بخواهید در یک مدرسه مستقل در انگلستان تحصیل کنید). ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) برای افراد ۱۶ سال و بالاتر می باشد.
درخواست ویزای Tier 4 انگلستان
اگر شما ۱۶ یا ۱۷ ساله هستید و درخواست ویزای انگلستان Tier 4 (عمومی) را دارید، باید از والدین/ سرپرستان رضایت نامه ای داشته باشید که می توانید به صورت مستقل زندگی و سفر کنید. شما باید برای ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) به صورت آنلاین درخواست کنید. شما می توانید تا سه ماه قبل از شروع دوره خود درخواست کنید. هزینه فعلی برای ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) ۳۲۸ پوند (۴۰۰ دلار آمریکا) است، با هزینه اضافی ۳۲۸ پوند برای هر فرد وابسته. برای دسترسی به خدمات بهداشت ملی (NHS) در طول مدت اقامت شما نیز باید مبلغ ۱۵۰ پوند در سال (۱۸۰ دلار) هزینه مراقبت های بهداشتی پرداخت کنید.
مراحل اخذ پذیرش
 شما می توانید برای ویزا تا سه ماه قبل از تاریخ شروع دوره خود درخواست کنید. متوسط ​​زمان پردازش ویزا برای کشور خود را بررسی کنید و مطمئن باشید که دارای زمان کافی هستید. ویزای دانشجوی بریتانیا بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز اعطا می شود. برای رعایت تمام شرایط ویزا دانشجوی بریتانیا، شما نیاز دارید به:
  • اصل پاسپورت
  • یک عکس جدید
  • پیشنهاد بی قید و شرط از یک موسسه ی آموزشی در یک دوره ارائه شده توسط یک حامی دارای مجوز Tier 4، با “تاییدیه پذیرش برای تحصیلات” (CAS) از طرف ارائه دهنده دوره تحصیلی (به ارزش ۳۰ امتیاز)
  • اثبات مهارت های زبان انگلیسی کافی، با قبولی در یکی از آزمون های مطمئن . اگر از یک کشور انگلیسی زبان مانند ایالت متحده هستید یا دارای یک مدرک تحصیلی معادل درجه ای در انگلیس از کشوری انگلیسی زبان هستید، نیاز به این مدرک ندارید.
  • اثبات اینکه در طول دوره تحصیل در انگلیس دارای پشتوانه مالی هستید (به ارزش ۱۰ امتیاز).
جهت اخذ ویزای انگلستان برای تحصیل بهتر است که با مشاورین ما در تماس باشید، مطمئنا بهترین و آسان ترین راه را جلوی پای شما قرار خواهند داد.
فرم ارزیابی تحصیلی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *