ویزای آمریکا
کشور  آمریکا تاکنون از جهات مختلف توریستی، تحصیلی، کاری و زندگی دارای جاذبه‌های فراوانی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور بوده و هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلف و تجربه رویای معروف آمریکایی، نسبت به اخذ وقت سفارت آمریکا و دریافت یکی از انواع ویزای آمریکا اقدام می‌کنند.
مهاجرت به آمریکا نسبت به سایر کشورها کمی سخت تر است  اما با توجه به سن و سرمایه و هدفتون از مهاجرت به آمریکا می تواند  امکان پذیر باشد.روش های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. روش هایی مانند سرمایه گذاری، کاریابی و شغلی، تحصیلی و پژوهشی، نامزدی و ازدواج و…
انواع ویزای آمریکا
ویزاهای آمریکا در کل به دودسته ویزاهای غیر مهاجرتی و ویزای مهاجرتی تقسیم می‌شود؛ که حدود ۱۸۵ نوع ویزا برای ورد افرادی که قصد سفر توریستی و یا مهاجرت و اقامت در آمریکا را دارند وجود دارد.
مهاجرت به آمریکا از طریق EB1
این روش مهاجرت مخصوص افراد خاصی است که در سطح بین المللی شناخته شده هستند اگر شما در رشته ی خودتان در سطح جهانی شناخته شده هستید می توانید از این طریق اقدام کنید .
 • ورزشکاران بین المللی ( دارای مقام جهانی مانند المپیک )
 • دانشمندان جهانی ( دارای جایزه نوبل و … )
 • تاجران جهانی
 • و…
این دسته افراد به راحتی می توانند برای EB1 اقدام نمایند
مهاجرت به آمریکا از طریق EB2
در این روش اگر قصد سرمایه گذاری یا راه اندازی تجارت در کشور آمریکا را دارید می توانید از EB2 استفاده کنید در این نوع مهاجرت ابتدا یک ویزای دو ساله به شما می دهند تا بتوانید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید بعد از دو سال میزان موفقیت شما در این تجارت مورد ارزیابی قرار می گیرد اگر نتیجه مساعد بود ویزا تمدید می شود و متقاضی می تواند نسبت به اقامت دائم قدام نماید.
مهاجرت به آمریکا از طریق EB3
روش EB3 به روش غیر متخصصین هم معروف است افرادی که تخصص بالایی ندارند یا قادر به سرمایه گذاری نیستند از این روش استفاده می کند یکی از بهترین روش های مهاجرت و اقامت در  آمریکاست چرا که به موارد زیر نیازی ندارید :
 • مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • پشتوانه مالی
 • شرط سنی
 • و….
تنها یک شرط مهم است .
دعوت به کار از طرف یک کمپانی معتبر آمریکایی این دعوتنامه باید در وزارت کار آمریکا ثبت شده باشد و جز مشاغلی قرار داشته باشد که آمریکا با کمبود نیرو در آن حوزه رو به رو باشد
مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج
افرادی که تمایل دارند با یک شهروند آمریایی ازدواج کنند این روش روش مناسبی است در این روش دو نوع ویزا صادر می شود :
 1. ویزای نامزدی
 2. ویزای ازدواج
ویزای نامزدی زمانی صادر می شود که شهروند آمریکایی بخواهد برای مراسم نامزدی اقدام کند این نوع ویزا معملا بین سه ماه الی یک سال و نیم اعتبار دارد . نکته مهم این است که از نظر قانونی این نامزدی باید معتبر باشد به عبارت دیگر باید شرایط زیر را داشته باشد :
 • طرفین به سن قانونی رسیده باشند
 • هر دو مجرد باشند
 • تقاضا باید از طرف شهروند آمریکایی انجام شود
ویزای نامزدی اقامت موقت محسوب می شود و فرد متقاضی پس از ازدواج باید مراحل گرفتن اقامت دائم را طی کند .
مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل
ویزای تحصیلی در آمریکا یکی از پر متقاضی ترین نوع ویزاها می باشد.چرا که آمریکا با داشتن دانشگاه های معتبر و درجه یک یکه تاز است و افراد زیادی رویای تحصیل در این کشور و دانشگاه ها را در سر دارند برای گرفتن ویزای تحصیلی اولین اقدام داشتن گواهینامه SEVP است مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا به شرح زیر است :
مدارک کارشناسی
 1. ترجمه رسمی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 2. مدرک تافل یا آیلتس
 3. کپی صفحه اول پاسپورت
 4. ارسال رزومه به زبان انگلیسی
 5. ارسال رزومه کاری برای رشته های معماری و طراحی
مدارک مورد نیاز برای کاشناسی ارشد :
 1. ترجمه رسمی مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات
 2. مدرک تافل یا آیلتس
 3. کپی صفحه اول پاسپورت
 4. ارسال رزومه به زبان انگلیسی
 5. ارسال رزومه کاری برای رشته های معماری و طراحی
 6. داشتن توصیه نامه از اساتید
 7. ارسال مقاله ها
 8. ارسال ترجمه انگلیسی پایان نامه
مدارک مورد نیاز برای دکترا :
 1. ترجمه رسمی مدرک لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات
 2. مدرک تافل با نمره ۹۰
 3. داشتن توصیه نامه از اساتید
 4. کپی صفحه اول پاسپورت
 5. ارسال رزومه به زبان انگلیسی
 6. داشتن مقاله علمی معتبر
 7. ارسال انگیزه نامه
 8. ارسال پروپوزال
مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزند
یکی از روش های مهاجرت به این کشور تولد فرزند در خاک آمریکاست لازم است بدانید قانون تولد اتباع خارجه به دو صورت است :
 1. قانون خاک : فرزند متولد شده در آن کشور تابع آن کشور می شود
 2. قانون خون : محل تولد اهمیتی ندارد و شهروندی والدین مهم است
آمریکا از قانون خاک برای تولد فرزند پیروی می کند کشور هایی مانند کانادا ، آمریکا ، برزیل ، آرژانتین ، اروگوئه ، پاکستان و تعدادی از کشور های دیگر از قانون خاک برای تولد نوزاد پیروی می کنند در مقابل بسیاری از کشور ها مانند کشورهای اروپایی از قانون خون استفاده می کنند
در حال حاضر بسیاری از هنرمندان ، ورزشکاران و تاجران فرزندانشان را در آمریکا و کانادا به دنیا می آورند و همین امر باعث گرفتن اقامت دائم در این کشور  ها می شود البته ناگفته نماند که برای گرفتن اقامت والدین نوزاد بسیاری از پارامترها و شرایط را باید رعایت کرد .
تولد فرزند در خاک کشوری دیگر مخصوصا کشور های پیشرفته مانند آمریکا و کانادا اقدامی بسیار پر هزینه است و مخصوص افرادی می باشد که بتوانند از پس هزینه های پزشکی بر بیایند به دلیل اینکه اکثرا متقاضیان از طریق ویزای توریستی اقدام به تواد نوزاد در این کشورها می کنند لذا بیمه از لحاظ مالی آن ها را ساپورت نمی کنند در نتیجه هزینه ها باید توسط شخص پرداخت شود .
برای بررسی شرایطتون به صورت تخصصی با مشاوران ما در ارتباط باشید.
ویزای موقت آمریکا
ویزای غیرمهاجرتی برای افرادی صادر می شود که اقامتگاه دائمی شان خارج از ایالات متحده است اما می خواهند به طور موقت در آمریکا بمانند. ویزای غیرمهاجرتی اغلب اوقات برای گردشگران، تاجران، دانشجویان یا کارگران متخصص صادر می شود. ویزای غیرمهاجرتی به فرد اجازه می دهد در مدت اعتبار ویزا برای هدف خاصی به ایالات متحده سفر کند. افرادی که موقتا به آمریکا سفر می کنند در رده “غیرمهاجرین” قرار دارند زیرا نمی خواهند به طور دائمی در آمریکا بمانند. برخلاف مهاجرین، محدودیتهای عددی کمتری بر غیرمهاجرین اعمال می شود و احتمال چشم پوشی از عدم قابلیت پذیرش آنها بیشتر است.
در زمان سفر به آمریکا شما نیاز به یک نوع ویزا را حتما دارید. ویزا موقت یا کاری. انواع ویزا موقت آمریکا خود دارای چندین بخش و قوانین به خصوص هستند که به آنها بعدا خواهیم پرداخت.
البته این مورد درباره افرادی که برای کار به این کشور سفر می کنند نیز وجود دارد. برای کارگران بسته به موقعیتشان ویزا موقت از ۱ تا ۷ سال صادر می شود. شما باید ثابت نمایید که کاری انجام می دهید کفاف هزینه های شما را می دهد و همچنین برای کارگران آمریکایی نیز مشکلی ایجاد نمی کند.
شما باید حتما یک نفر را به عنوان اسپانسر معرفی نمایید تا در صورت بروز مشکل بتوانند مشکلات شما را پوشش دهند.

ویزا توریستی

ویزا توریستی نیز یکی از ویزا های موقت آمریکا به شمار می روند. شما به عنوان یک توریست باید نشان دهید که سفرتان چه میزان هزینه ای دارد. این هزینه ها شامل هتل مورد نظر، اجاره ماشین، غذا و . . . می باشد. به خاطر داشته باشید که حتماتمکن مالی شما مناسب مدت زمان اقامتتان باشد. اگر افسر مهاجرت به این نتیجه برسد که این پول کفاف اقامت شما را نمی دهد، به این نتیجه می رسد که هدف شما این است که شغلی پیدا کنید و در آمریکا ماندگار شوید.

ویزای درمانی

افرادی که برای دریافت خدمات درمانی به آمریکا سفر می کنند خاص هستند. این افراد مجاز می باشند که برای یک ویزای توریستی درخواست نمایند. این مورد جزو دسته ویزا های موقت آمریکا محسوب می شود. معمولا خدمات درمانی در آمریکا گران می باشد به همین دلیل شما باید به دولت ثابت کنید که پول به اندازه کافی دارید. برسی این مورد با کارشناسان دولتی در آمریکا می باشد.

دانشجویان

اگر شما برای تحصیل در آمریکا درخواست ویزا داده اید، در ابتدا یک راه بیشتر ندارید. شما باید ثابت کنید که از پس هزینه های تحصیل و همچنین مخارج روزانه خود بر می آیید. مراقب باشید که به سوالات آن اشتباه پاسخ ندهید چرا که به راحتی از ورود شما جلوگیری می شود. همچنین باید ثابت نمایید که هزینه های اضافی را چگونه می خواهید پرداخت نمایید.

تمام این موارد نیازمند یک وکیل مجرب می باشد تا درخواست نامه شما را تنظیم نماید. اگر اشتباهی رخ دهد یا ادبیات شما مناسب نباشد به راحتی موجب رد شدن درخواست شما توسط دولت آمریکا می شود. مسیر طلایی آریا (ویزاگلد )این اطمینان را می دهد که شما به خواسته خود در سریع ترین زمان ممکن برسید.
شرایط دریافت ویزای آمریکا
هر شهروند کشور خارجی که قصد ورود به ایالات متحده (U.S) را دارد، باید در ابتدا، روادید ورود به این کشور را دریافت کند که در گذرنامه مسافر، یعنی مدرک مسافرتی که توسط کشور متبوع او صادر می گردد، درج می شود. ممکن است برخی از مسافرین بین المللی، که واجد شرایط ورود به ایالات متحده بدون دریافت روادید هستند، بدون نیاز به دریافت روادید مسافرت، وارد این کشور شوند. بخش روادید وزارت امور خارجه، در تارنمای مربوط به روادید، تارنمای Travel.state.gov توضیحات کاملی درباره روادید ورود به ایالات متحده برای شهروندان خارجی، به منظور سفر به این کشور را ارائه کرده است.
(یادداشت: شهروندان ایالات متحده نیازی به روادید برای سفر به این کشور ندارند ولی در صورت برنامه ریزی برای سفر به کشوری خارجی، ممکن است نیاز به دریافت روادید از سوی سفارت کشوری که مایل به بازدید از آن هستند، داشته باشند. در این حالت، هنگامی که برنامه سفر به یک کشور خارجی دارید، درباره شرایط صدور روادید برای آن کشور اطلاعاتی را کسب کنید، اطلاعات مربوط به سفر به آن کشور را از بخش سفرهای بین المللی در تارنمای Travel.state.gov دریافت کنید.)
چگونه می توانم از روادید برای ورود به ایالات متحده استفاده کنم؟
داشتن روادید ورود به ایالات متحده به شما اجازه می دهد تا وارد یکی از مبادی ورودی، بندر، فرودگاه از مرز زمینی شوید و از بازرسان وزارت امنیت میهن (DHS) و اداره حفاظت از گمرکات و مرزها (CBP)، تقاضای اجازه ورود به ایالات متحده را کنید. در حالی که داشتن روادید، ورود به خاک ایالات متحده را تضمین نمی کند، این روادید نشان می دهد که مسئول کنسولگری در یکی از سفارتخانه های ایالات متحده صلاحیت شما را برای ورود به این کشور با هدفی خاص را مورد تایید قرار داده است. بازرسان DHS و CBP محافظان مرزهای کشوری، مسئول پذیرش مسافران به خاک ایالات متحده، برای منظوری خاص و به مدت مشخص هستند. مسئولیت امور مهاجرتی شما در هنگام حضور در ایالات متحده، به عهده DHS است.
چه نوع روادیدهایی وجود دارند؟
نوع روادیدی که شما باید دریافت کنید در قانون مهاجرت ایالات متحده تعریف شده است، و بستگی به هدف شما از مهاجرت دارد. در ایالات متحده دو طبقه بندی اصلی برای نوع روادید وجود دارند که عبارتند از:
• روادید غیر مهاجرتی – برای مسافرت موقت به ایالات متحده.
• روادید مهاجرت: برای سفر و زندگی دائم در ایالات متحده.
مطالعه و درک یک روادید
۱) درستی شماره گذرنامه خود را کنترل کنید
۲) درستی نام خود را کنترل کنید
۳) محل صدور روادید
۴) درستی تاریخ تولد خود را کنترل کنید.
۵) حرف “R” به معنای گذرنامه “معمولی” است (Regular Passport). کلاس (Class) نوع روادید را مشخص می سازد. نوع روادید صادر شده را با هدف از مسافرت خود کنترل نمائید
حرف “M” نشان دهنده این نکته است که شما دارای روادید ورود چند باره (Multiple Times) به ایالات متحده هستید. اگر در این جا عددی وجود دارد، به آن تعداد دفعات می توانید وارد خاک ایالات متحده شوید.
۶)کلمه “توضیح” (Annotation) ممکن است شامل اطلاعات اضافی درباره روادید شما باشد. این مورد مشخص کننده شماره SEVIS و نام محل تحصیل شما است.
۷) عبارت “تاریخ انقضاء” (Expiration Date)، آخرین روزی را نشان می دهد که شما می توانید وارد ایالات متحده شوید. این تاریخ، ارتباطی با مدت زمانی که ممکن است شما در ایالات متحده اقامت کنید، ندارد.
سیاست ایالات متحده در زمینه صدور روادید
قوانین تعیین کننده سیاست ایالات متحده در زمینه مهاجرت و صدور روادید
قوانین مهاجرتی ایالات متحده که توسط کنگره تصویب شده است، چهارچوب تصمیم گیری را در زمینه مسائل مهاجرت و سفر به ایالات متحده، شامل ورود و خروج تمامی مسافران از تمامی مرزهای کشور، تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسانی اجازه ورود به ایالات متحده را دارند، چه مدت می توانند در ایالات متحده بمانند، و چه زمانی باید این کشور را ترک کنند، مشخص می کند. قانون مهاجرت و اعطای تابعیت (INA) در فصل هشتم از مجموعه قوانین ایالات متحده، شالوده قوانین مهاجرت و متمم های این قوانین به شمار می رود. علاوه بر این، قوانین جدید مهاجرتی مانند قانون میهن دوستی ایالات متحده مصوب ۲۰۰۱ و قانون تقویت امنیت مرزها و اصلاح فرایند صدور روادید مصوب۲۰۰۲، بر فرایند صدور ویزا تأثیر می گذارند. در مورد قوانین و مقررات مهاجرت و سفر به ایالات متحده اطلاعات بیشتری کسب کنید.
اطلاعات مربوط به زمان مورد نیاز جهت رسیدگی به درخواست صدور روادید
درخواست خود را با منظور داشتن فرصت کافی ارائه دهید! حتی با وجود بهبود به عمل آمده در فرایند رسیدگی که در آینده نیز ادامه خواهد یافت، بروز تاخیر گاه اجتناب ناپذیر خواهد بود. زمان مورد نیاز برای رسیدگی به درخواست ها یکسان نیست.
هدف همه ی ما صدور روادید، حداکثر ۳۰ روز پس از ارائه درخواست روادید است، با این حال، “فرایند اداری” برخی از پرونده ها ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. در اکثر موارد این فرایند اداری تا ۶ ماه پس از زمان ارائه درخواست روادید به پایان می رسد. هنگامی که این فرایندهای اداری ضرورت دارد، زمان آن بسته به شرایط خاص هر پرونده تفاوت می کند. به همین علت، متقاضیان و یا نمایندگان آنها پیش از پیگیری وضعیت اداری درخواست روادید خود، باید حداقل ۹۰ روز پس از تاریخ مصاحبه و یا ارائه مدارک تکمیلی، که پس از مصاحبه صورت گرفته است، صبر کنند.
اگر می خواهید به ایالات متحده سفرکنید و نیاز به دریافت روادید دارید، زمان مصاحبه خود را بسیار پیشتر از زمان برنامه ریزی شده خود برای سفر به ایالات متحده، تعیین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به تارنمای travel.state.gov مراجعه کنید و یا برای دریافت “دستور راهنمای” مفصل در این زمینه با سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده که درخواست روادید خود را به آنجا ارائه خواهید کرد، تماس بگیرید.
هشدار علیه تقلب
هشدار علیه تقلب مربوط به روادید گونه گونی مهاجرت
مراقب تقلب های مربوط به روادید گونه گونی مهاجرت باشید.
پرسش هایی از افرادی دریافت کرده ایم که قربانی یک کلاه برداری جهانی مربوط به برنامه روادید گونه گونی مهاجرت (DV)، یا همان قرعه کشی مهاجرتی(لاتاری) شده اند. کلاه بردارانی که در پشت سر این نامه های عادی و الکترونیکی تقلبی قرار دارند، خود را به عنوان دولت ایالات متحده جا زده اند تا مبالغی از متقاضیان روادید تنوع اخّاذی کنند. برای اجتناب از این که قربانی کلاه برداری شوید، خواهشمند است اطلاعات زیر را مطالعه کنید.
تنها راه موجود برای دادن درخواست شرکت در برنامه روادید گونه گونی مهاجرت (لاتاری)، تارنمای وزارت امور خارجه آمریکا در مدت زمان اعلام شده ثبت نام است که به طور سالانه در پاییز برگزار می شود. چنانچه تاکنون در این برنامه ثبت نام نکرده اید، در ارتباط با این برنامه با شما دربارۀ برنده شدن در این برنامه تماس گرفته نخواهد شد. چنانچه در برنامه قرعه کشی روادید ثبت نام کرده اید، باید برای مشاهده نتیجه ثبت نام خود در قرعه کشی، مجددا به تارنمای رسمی دولت آمریکا در نشانی http://www.dvlottery.state.gov مراجعه کنید و بخش بررسی وضعیت متقاضی قرعه کشی را در این تارنما مرور کنید. این تنها راهی است که شرکت کنندگان در برنامه روادید گونه گونی می توانند از طریق آن دریابند که آیا برای ادامه روند روادید گونه گونی برگزیده شده اند یا نه.
وزارت امورخارجه به هیچ سازمان یا شرکت خصوصی اجازۀ نداده است که افراد ثبت نام کرده برای روادید تنوع را از انتخاب شدنشان یا از مرحلۀ بعدی فرایند تقاضا برای دریافت روادید خود آگاه سازند. هزینه های مربوط به روادید گونه گونی هنگام انجام مصاحبۀ تعیین شد ه به صندوقدار سفارت یا کنسولگری پرداخته می شود، نه به وسیلۀ چک، حوالۀ پول، یا به صورت انتقال تلگرافی وجوه.
اطلاعات بیشتر راجع به تقلبات مربوط به روادید:
من چگونه بدانم که تارنما یا ایمیلی از طرف دولت آمریکاست؟
تارنماهای اینترنت که عنوان آنها در بالای صفحه به پسوند “.gov” ختم می شود، تارنماهای رسمی دولت ایالات متحده هستند. برای برقراری ارتباط مستقیم با بیش از ۲۰۰ کنسولگری و سفارت ایالات متحده از تارنمای http://www.usembassy.gov دیدن کنید. اطلاعات مربوط به روادید در تارنماهایی که به “gov.” ختم می شوند رسمی و درست هستند. نشانی ایمیل های رسمی نیز با “.gov” پایان می یابد و هرگونه اطلاعات مربوط به روادید که از یک نشانی ختم نشده به “gov.”فرستاده شده باشد، باید با سوء ظن تلقی شود.
این تارنماها و ایمیل های تقلبی چه مقصودی را دنبال می کنند؟
برخی از این سازمانهای تقلبی ممکن است درخواست پرداخت پول برای اطلاعات یا خدمات مربوط به روادید را داشته باشند. اگر پولی به یک منبع غیر دولتی پرداخت شود این پول توسط دولت ایالات متحده دریافت نشده است و نمی تواند به حساب فرایند صدور روادید منظور گردد. برخی اوقات این هزینه ها برای دادن اطلاعات یا فرمهایی که به طور رایگان در تارنماهای دولت ایالات متحده در دسترس قراردارند مطالبه می شود. افزوده بر این، صاحبان تارنماها و ایمیل های جعلی قادر به ارائۀ خدماتی که برای آن تبلیغ و از بابت آن مطالبۀ پول می کنند، نیستند. اینگونه خدمات را تنها از طریق سفارت یا کنسولگری ایالات متحده، یا وزارت امنیت میهن می توان به دست آورد. برای آگاهی بیشتر در این زمینه از تارنمای Travel.state.gov دیدن کنید.
روادید برای اقامت موقت در ایالات متحده
روادید های غیر مهاجرتی مختلفی برای مسافران بین المللی (شهروندان سایر کشورها)، که به طور موقت به ایالات متحده می آیند وجود دارند. نوع روادیدی که مورد نیاز شماست، با هدف شما از انجام مسافرت ارتباط دارد.
دسته بندی های روادید غیر مهاجرتی
روادید بازدید – روادید “بازدید” روادید غیر مهاجرتی برای افرادی است که مایلند به طور موقت برای انجام تجارت (B-1)، برای گردش (تعطیلات، تفریح)، بازدید از خانواده یا دوستان، یا معالجات پزشکی (B-2) ، یا ترکیبی از این دو (B-1/B-2) به ایالات متحده بیایند. سفر با روادید بازدید تجاری (B-1) معمولاً شامل فعالیت هایی مثل سفر برای مشاوره با همکاران تجاری، برای شرکت در گردهمایی های علمی، تحصیلی، حرفه ای یا تجاری، نمایشگاه تجاری، یا کنفرانس در تاریخ های مشخص یا برای مذاکره در مورد یک قرار داد است. روادید بازدید به شما اجازۀ ادامۀ تحصیل یا کار در ایالات متحده را نمی دهد.
روادید دانشجویی – اگر برای ادامۀ تحصیل که به گرفتن مدرک یا گواهی نامه بیانجامد قصد سفر دارید، روادید دانشجویی (F)، یا روادید دانشجویی (M) برای مطالعات حرفه ای یا غیر آکادمیک خاص در ایالات متحده مورد نیاز است. قبل از ارائۀ درخواست به سفارت یا کنسول گری ایالات متحده برای اخذ روادید دانشجویی F یا M، باید ابتدا از دانشکده ای پذیرش بگیرید. دانشکده ها به دانشجویانی که پذیرش گرفته اند فرم I-20 را می دهند تا همراه درخواست صدور روادید آن را ارائه کنند.
سایر روادیدها – اهداف مسافرتی مختلف نیاز به انواع مختلفی از روادید دارند. برای مثال، اگر شما به منظور شرکت در یک برنامۀ مبادلۀ مورد تأیید عازم سفر هستید به روادید مبادلۀ بازدید کنندگان (J) نیاز دارید. مبادلۀ بازدید کنندگان باید قبل از ارائۀ درخواست مورد پذیرش برنامۀ مبادله ای قرار گیرد.
برای کار به طور موقت، حضور به عنوان هنرمند همراه با دریافت دستمزد یا کار به عنوان ورزشکار حرفه ای یا بازیگر در ایالات متحده، شما به روادید کار موقت (H,L,O,P,Q or R)هر کدام که مناسب باشند، نیاز دارید. قبل از این که درخواست صدور روادید خود را ارائه دهید، کارفرمایان آیندۀ شما در ایالات متحده باید فرم در خواست شما را به تأیید خدمات شهروندی و مهاجرتی (USCIS) رسانده باشد.
اطلاعات در مورد انواع روادید غیر مهاجرتی را می توانید در تارنمای (TSG) به نشانی Travel.state.gov مرور کنید.
نحوۀ ارائۀ درخواست – روادید غیر مهاجرتی
شهروندان ایرانی که خواهان دریافت روادید غیر مهاجرتی برای اقامت موقت در ایالات متحده هستند می توانند در هر یک از سفارت خانه ها یا کنسولگری های ایالات متحده در خواست خود را ارائه دهند. ما اکیداً توصیه می کنیم که در اسرع وقت قبل از انجام سفرتان در خواست خود را ارائه دهید. اگر در خارج از ایران زندگی می کنید، توصیه می کنیم که در کشور محل اقامتتان درخواست خود را تنظیم کنید. به عنوان قسمتی از فرآیند ارائۀ در خواست صدور روادید، اکثر متقاضیان لازم است در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ای انجام دهند. در طی فرآیند ارائۀ درخواست صدور روادید، معمولاً هنگام مصاحبه، تصویر برداری دیجیتالی بدون استفاده از جوهر از اثر انگشتان شما به سرعت انجام خواهد شد. بعضی از درخواست های صدور روادید نیاز به رسیدگی اداری بیشتری دارند، بطوری که پس از انجام مصاحبۀ کارمند کنسولگری با متقاضی، صدور روادید به زمان بیشتری برای انجام کار نیاز دارد. مصاحبه برای صدور روادید را می توان در چند محل مختلف به زبان فارسی انجام داد، از جمله در:
• سر کنسولگری ایالات متحده، آنکارا، ترکیه
• سرکنسولگری ایالات متحده، دبی، امارات متحده عربی
مراحل بعدی برای متقاضی
• پر کردن درخواست صدور روادید غیر مهاجرتی به صورت آنلاین، فرم DS-160
• برنامه ریزی برای مصاحبه
• آماده شدن برای انجام مصاحبه
 • تعیین نوع ویزای مورد نیاز برای سفر به ایالات متحده
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین ویزا یعنی فرم DS-160.
DS-160یک فرم آنلاین دولت ایالات متحده است که تکمیل آن تنها در نشانی زیر صورت می‌گیرد:
https://ceac.state.gov/CEAC
آپلود عکس یکی از مراحل تکمیل فرم سفارت می باشد. عکس ارائه شده باید طبق مشخصات اعلام شده از سوی سفارت باشد.( عکس رنگی ۵ سانتی‌متر × ۵ سانتی‌متر )یا (۲ اینچ × ۲ اینچ) که در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • ترجمه مدارک جهت ارائه به سفارت
 • انجام مراحل زیر جهت زمان‌بندی قرار مصاحبه با بخش کنسولی :
A – ایجاد یک حساب کاربری
B – ثبت شماره تأیید DS-160 مربوط به هر یک از متقاضیان درخواست ویزای آمریکا
C – تکمیل فرآیند برگشت مدارک
D – پرداخت هزینه(های) درخواست ویزا‌های غیرمهاجرتی (MRV)
شرایط و ضوابط هزینه درخواست ویزا
 • غیر‌قابل استرداد: وزارت امور خارجه ایالات متحده هزینه درخواست ویزا را مسترد نمی‌کند.
 • غیر‌قابل انتقال: هزینه درخواست ویزا را نمی‌توان فروخت یا به متقاضی دیگری منتقل کرد.
 • تنها برای یک درخواست: از هزینه درخواست ویزا تنها می‌توان برای تکمیل یک درخواست استفاده نمود. اگر درخواست ویزا رد شود، لازم است درخواست ویزای جدید و پرداخت هزینه آن مجدداً انجام شود.
 • انقضا پس از ۱ سال: هزینه درخواست ویزا به مدت ۳۶۵ روز از تاریخ خرید اعتبار دارد. اعتبار هزینه منقضی خواهد شد و حق استفاده از این هزینه را برای درخواست ویزا ندارید.
 • هزینه‌های پرداخت شده ویزای ایالات متحده که در یک کشور خاص اعمال می‌شود، قابل انتقال به کشور دیگری نیست. پس از اینکه پرداخت در یک کشور به پایان رسید، نمی‌توان از آن برای پرداخت برای زمان‌بندی قرار مصاحبه در یک کشور دیگر استفاده نمود.
E – تعیین زمان قرار مصاحبه بخش کنسولی
F – شرکت در قرار مصاحبه بخش کنسولی (ممکن است برخی از متقاضیان خاص از مراجعه حضوری معاف باشند.)
 • متقاضیان مجاز نیستند بدون قرار مصاحبه زمان‌بندی شده به بخش کنسولی مراجعه کنند.
 • تمامی بازدید‌کنندگان از بخش کنسولی قبل از ورود به آنجا توسط پرسنل امنیتی بررسی می‌شوند.
 • مهم: متقاضیان اجازه ندارند در زمان مصاحبه کیف ,موبایل و یا ساک دستی به همراه داشته باشند.
عدم موافقت با درخواست ویزا :
اگر درخواست ویزای متقاضی رد شود، افسر کنسولگری نامه‌ای به متقاضی می‌دهد که در آن علت رد شدن درخواست ویزا توضیح داده شده است.
اگر نامه مذکور دارای شماره ۲۱۴(b) باشد به‌طور کلی به این معنا است که متقاضی در حال حاضر بر اساس قوانین مهاجرتی ایالات متحده واجد شرایط دریافت ویزا نیست. اگر متقاضی مایل باشد مجدداً درخواست بدهد، باید درخواست جدیدی ارائه کرده، هزینه ویزای جدید را پرداخت کرده، یک مصاحبه جدید را زمان‌بندی کرده و اطلاعاتی در مورد تغییر شرایط نسبت به درخواست ویزای اولیه ارائه نماید.
اگر نامه مذکور دارای شماره ۲۲۱(g) باشد، به‌طور کلی در آن اقداماتی ذکر شده است که متقاضی برای ادامه بررسی درخواست ویزای خود باید آنها را انجام دهد. نامه مذکور همچنین حاوی دستورالعمل‌های مربوط به چگونگی انجام مراحل مورد نیاز جدید است. متقاضی ملزم به پرداخت مجدد هزینه درخواست ویزا نیست.
گاهی اوقات درخواست‌ها باید مراحل اداری دیگری را طی کنند و این امر ممکن است صدور ویزا را به تأخیر بیاندازد. در صورتی که انجام مراحل اداری ضروری باشد، نامه دارای شماره ۲۲۱(g) بوده و دستورالعمل‌های مذکور نیز در آن ارائه شده است.
موافقت با درخواست ویزا :
اگر با درخواست ویزای متقاضی موافقت شود، نامه‌ای زرد رنگ و یا صورتی رنگ به متقاضی تعلق میگیرد:
 • برگه زرد :
  احتمال ویزا دهی حدود ۷۰ % است . در این حالت شخص مصاحبه شونده باید به وسیله شماره ثبت شده بر روی برگه زرد و یا کد DS 160 پروسه FBI CHECK خود را پیگیری نماید. هنگامی که این پروسه به آخر رسید سفارت اجازه پیکاپ را برای مسافر صادر می کند.
 • برگه صورتی :
  احتمال ویزا دهی ۹۵ % است و بنا بر صلاحدید سفارت نیازی به FBI CHECK نیست.
دارندگان برگه صورتی باید هر چه زودتر ( حد اکثر ۱ سال پس از تاریخ مصاحبه ) برای پیکاپ اقدام کنند. البته فرصتی ۶ ماهه به این افراد داده می شود . در صورت دیر کرد در ارسال پاسپورت ممکن است پاسپورت با برگه زرد برگردد. دارندگان برگه زرد ( حد اکثر ۹۰ روز پس اعلام سفارت مبنی بر ارائه گذرنامه ) باید برای پیکاپ اقدام کنند.
آخرین مرحله نیز ارائه گذرنامه به سفارت از طریق نماینده یا همان پیکاپ پاسپورت می باشد. با بهره گیری از خدمات پیکاپ پاسپورت مسافر می تواند فرد یا شرکتی را به عنوان نماینده و وکیل خود انتخاب کرده تا از این طریق روند ارائه پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به کشور انجام شود.
مسیرطلایی آریا با داشتن وکلای کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزاهای آمریکا را که شامل مشاوره، ترجمه، تکمیل فرم، تعیین وقت، پیکاپ پاسپورت می باشد را به طور تخصصی ارائه می دهد.برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.
مراحل درخواست ویزای آمریکا
مشاوره ویزای آمریکا
هدف ما ارائــه ی اطلاعــات، مشـــاوره ها و راهــنمایی های تخــصصــی در زمینــه ی مهاجـــرت تحصیلی و غیرتحصیلی با ، دقیق ترین و بروز ترین اطلاعات فرایند اخذ ویزا و ارائه اطلاعات مفید در جهت تصمیم سازی آگاهانه می باشد.
تیم مسیرطلایی آریا در تمامی مراحل اخذ ویزا در کنار شما خواهد بود.

تهران-خیابان اقدسیه-ساختمان نیما-پلاک ۸۴-طبقه ۲-واحد ۵

تهران-خیابان ولیعصر-نبش ناصری-برج کیان-طبقه ۱۵

۰۰۹۸-۲۱-۷۵۹۸۱۹۹۵

۰۰۹۸-۹۱۲-۳۴۵۱۷۰۶

VISAGOLD4ME@GMAIL.COM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *