وقت سفارت ژاپن
وقت سفارت به زمان تعیین شده توسط سفارت کشور ژاپن جهت مصاحبه با فرد متقاضی صدور ویزا گفته می شود. فرد متقاضی باید در زمان تخصیص داده شده برای مصاحبه حضور پیدا کرده،مدارک مورد نیاز را به همراه داشته و آنها را تحویل مامور کنسول دهد. در سفارت خانه برخی از کشورها ممکن است روند انگشت نگاری از فرد متقاضی نیز صورت پذیرد. سیاست های متفاوتی توسط سفارت خانه های مختلف جهت تخصیص وقت سفارت اتخاذ می شود.
وقت سفارت ژاپن – ویزای توریستی ژاپن
برای ارائه درخواست ویزای توریستی ژاپن هم خود شخص و یا نماینده وی می تواند حضورا در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۰:۳۰ به سفارت ژاپن مراجعه کند.

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت ژاپن مقاله ” اقامت در ژاپن” را مطالعه بفرمایید .

برای مراجعه جهت ارائه مدارک ویزای توریستی ژاپن، نیازی به رزرو وقت قبلی به صورت تلفن و یا غیره نمی باشد به عبارتی برای اخذ ویزای توریستی ژاپن نیازی به گرفتن وقت سفارت ژاپن نیست .
برای درخواست ویزا از سفارت ژاپن حتما باید به صورت حضوری به سفارت بروید. این سفارت مدارک درخواست ویزا را از طریق فاکس یا ایمیل ویا پست نمیپذیرد و هیچگونه مسئولیتی در قبال گم شدن مدارک قبول نمیکند. شما باید با در دست داشتن اصل تمام مدارک درخواست ویزای خود، در روز و ساعت تعیین شده به متصدی امور ویزا تحویل دهید.
مراحل تعیین وقت سفارت ژاپن
متقاضیان ویزای ژاپن می‌توانند با در دست داشتن مدارک برای هر یک از ویزاهای درخواستی روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه و بدون وقت قبلی به محل سفارت ژاپن مراجعه کنند. گفتنی است اين سفارت به هيچ وجه مدارک درخواست ويزا را از طريق پست، نمابر، پست الکترونیک و… نمی‌پذيرد و هيچ گونه مسؤليتی در قبال مفقود شدن مدارک ندارد. همچنین، تمامی مدارک بايد به صورت اصل توسط شخص متقاضی یا نماینده وی به متصدی امور ويزا تحويل داده شود.
اعتبار ویزای ژاپن
مدت اعتبار ویزای توریستی کشور ژاپن سه ماه است. همچنین، علت عدم صدور ویزا به هیچ عنوان توضیح داده نمی‌شود و درخواست مجدد (با هدف مشابه) تا ۶ ماه امکان‌پذیر است.
هزینه صدور ویزای ژاپن
طبق اطلاعیه مندرج در وب‌سایت سفارت ژاپن هزینه روادید یکبار ورود از تاریخ اول آوریل ۲۰۱۸، مبلغ ۸۸۰,۰۰۰ ریال است.
مدارک لازم جهت تعیین زمان سفارت ژاپن
مدارک لازم برای ویزا در سفارت ژاپن به شرح زیر است :
  • گذرنامه متقاضی ویزا
  • یک نسخه فرم تقاضای ویزا و تکمیل آن
  • یک قطعه عکس سایز ۴*۵ در ۴*۵ بازمینه سفید بدون روتوش و رنگی
  • مدارک رزرو هتل یا دعوتنامه ۴/۵ در ۴/۵ 
  • شناسنامه متقاضی ویزا به همراه ترجمه انگلیسی رسمی آن
  • پرینت حساب ریز کارکرد سه ماهه اخیر حساب بانکی متقاضی در برگه A4
  • گواهی اشتغال به کار با برگه موافقت با مرخصی و ذکر حقوق
  • تمام مدارک فوق باید با ترجمه انگلیسی رسمی، با تائیدیه وزارت دادگستری صادر شود و برای ۳ ماه اخیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *