وقت سفارت آمریکا
هر شهروند کشور خارجی که می‌خواهد وارد کشور آمریکا شود، ابتدا باید یک ویزا (ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم) بگیرد. با داشتن ویزای آمریکا می‌توانید به یکی از مبادی ورود (برای مثال فرودگاه) رفته و از وزارت امنیت داخلی، افسر مهاجرت و حفاظت مرزی گمرک مجوز ورود به آمریکا را درخواست کنید.
چگونه وقت سفارت آمریکا بگیریم؟
وقت سفارت آمریکا، اولین و اساسی‎ترین قدمی است که باید برای اخذ ویزای آمریکا برداشت. این مرحله از ۲ جهت باید مورد توجه قرار گیرد. مرحله اول تهیه مدارک است. مدارک باید با دقت بالایی آماده، ترجمه و سپس به سفارت ارائه شود. مرحله دوم مصاحبه حضوری است. در مصاحبه حضوری، افسر ویزا، گفتگویی درمورد قصد اصلی متقاضی از سفر به آمریکا، با او انجام می‎دهد. توجه داشته باشید؛ علاوه‎بر اهمیت تکمیل هوشمندانه مدارک برای گرفتن وقت، در روز مصاحبه هم اقدامات هوشمندانه‌تری لازم است تا ویزای موردنظرتان بدون بروز مشکلی صادر شود. مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا به این صورت است که ابتدا فرم تقاضای ویزا را کامل کرده سپس وقت سفارت را تعیین و همراه با مدارک دیگر و ترجمه‌‎های آنها آماده کنید.
دقت داشته باشید باید در روز و ساعت تعیین شده برای وقت سفارت، خود را به سفارت آمریکا برسانید.
مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا
هلدینگ مسیر طلایی آریا ارائه دهنده تخصصی خدمات ویزا و وقت سفارت، آمادگی تعیین وقت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان را دارد. مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا پس از ثبت نام آنلاین در وب سایت کنسولگری مجازی آمریکا آغاز و در نهایت با حضور در سفارت آمریکا در کشور مدنظر و مصاحبه حضوری پایان خواهد یافت. به طور کلی مراحل را می‌توان به صورت زیر عنوان کرد:
  • ثبت نام آنلاین در وب سایت کنسولگری مجازی آمریکا
  • پر کردن فرم درخواست صدور ویزای غیرمهاجرتی بصورت آنلاین
  • پرداخت آنلاین هزینه وقت سفارت و انگشت نگاری
  • تعیین وقت سفارت مناسب
یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه‌ریزی برای سفر به ایالات متحده امریکا آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله زمانی تا اولین وقت موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. گاهی می‌توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد و گاهی وقت های سفارت آمریکا تا چندین ماه پر شده است.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

 

تلفن مشاوره: ۰۹۱۲۳۴۵۱۷۰۶

مدارک لازم جهت تعیین زمان سفارت آمریکا
مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا در واقع مدارکی است که متقاضی پس از ثبت نام آنلاین، می‌بایست در روز مقرر به همراه خود به کنسولگری ببرد. این مدارک عبارتند از:
  • کپی صفحه ی اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
  • اسکن عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با زمینه سفید
  • فرم پر شده DS-160 به زبان فارسی یا صفحه تاییده تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی
  • آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن مسافر
  • درخواست بر روی سربرگ(برای همکاران آژانسی)
  • اسکن از صفحه ویزا در صورت داشتن ویزای ایالات متحده در گذشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *